آشنایی با رشته مهندسی کامپیوتر و گرایشهای آن

چراغ جامعترین و پیشرفتهترین سامانه استخدام و کاریابی در ایران، مقایسهای از داغترین مشاغل کامپیوتر را ارائه داده تا راهنمای شما در انتخاب مشاغل در این حوزه باشد. درصورتیکه با کشور اتریش و اقتصاد آن آشنایی کاملی داشته باشید متوجه خواهید شد که رشتههای مهندسی چون مهندسی شیمی، مهندسی عمران و معماری، مهندسی پزشکی و سایر رشتههای مهندسی پتانسیل استخدام افراد متخصص را دارند. باتوجهبه شرایط اقتصادی و صنعتی کشور اتریش برخی از رشتههای مهندسی نسبت به سایر رشتههای این حوزه در این کشور نیاز بیش­تری به نیروی ماهر دارد. بد نیست بدانید یکی از مزایای مهاجرت مهندس ها به اتریش و سایر کشورهای اروپایی در زمینه برق و الکترونیک دریافت حقوق بالا در این کشورها است که نویدبخش یک زندگی آسان و شاد در اروپا است. مهاجرت مهندس به اتریش در زمینه برق از دیگر نیازهایی است که در کشورهای صنعتی دیده میشود. استفاده گسترده از شبکه اینترنت و زمینه های مرتبط با آن، کمرنگ شدن استفاده از سیستمهای سنتی و میل به استفاده از سیستمهای کامپیوتری، بازار کار بزرگی را برای فارغ التحصیلان این رشته فراهم کرده است.

باتوجه به محدودیت های حداکثر دو درس جبرانی،رشته های ورودی زیر می توانند دانشجویان ورودی به هر گرایش در نظر گرفته شوند. دوره نرم افزار و شبکه های کامپیوتری که بیشتر برای دانشجویان مقطع دکتری است و این دوره در حدود 300 هزار روبل در سال هزینه خواهد داشت. وجود دارد. شما می توانید در هر یک از جایگاه های شغلی قرار گرفته و مهارت های خود را نشان دهید. رشد صنعت و کشاورزی در بخشهای تولید ماشینآلات و تجهیزات فلزی و فولادی و کشت محصولات کشاورزی که کالاهای صادراتی آن است بهخوبی نیاز این کشور به مهندسان خبره و ماهر را در همه زمینهها نشان میدهد. اما در مجموع موفقیت در این رشته نیاز به خلاقیت، توانایی لازم برای حل مسائل جدید، پرتلاش بودن و نا امید نشدن از شکست، جست و جو گر بودن، به روز بودن و روحیه کار تیمی، دارد. مسلما تمام سیستمهای کامپیوتری فارغ از نرم افزاری یا سخت افزاری بودن آنها، علاوه بر توسعه به پشتيبانی و نگهداری هم نیاز خواهند داشت. مشاهده این ویدیو نیاز به عضویت و ورود به مجله فرادرس دارد. یکی از صنایعی که نیاز مبرم به متخصصان این حوزه دارد صنعت خودروسازی است که هم در کشور اتریش و هم در کشور آلمان بخش بزرگی را به خود اختصاص داده است.

گرایش توسعه دهنده نرم افزار یکی از پر طرفدارترین گرایش ها در رشتهٔ علوم کامپیوتر است. تحولات و روند رشد علم و فناوری طراحی سخت افزار این امکان را به وجود آورده است که با استفاده از دانش و فناوری روز و قابل دسترس، اقدام به طراحی معماریها و سیستمهای کامپیوتری پیشرفتهای نماییم که نیازهای مختلف صنایع کشور را در زمینه دیجیتال و یا آنالوگ مرتفع نماید و در مواردی نیز مولد علم و فناوری نوین نیز باشیم. سوال یا نظرات ارزشمندتان را با ما در میان بگذارید. با ندیدین و نادیدهگرفتنش هم خودش هم خودتان و هم جامعه را نجات دهید. بنابراین دیپلم ریاضی فیزیک گرفتم و در دانشگاه هم رشته فنی مهندسی خواندم. نکته مهم و بسیار قابل توجه در مورد رشته مهندسی کامپیوتر این است که این دوره دانشگاهی وابستگی چندانی به موضوعات تئوری نداشته و در خلال تحصیل، دانشجو را با انواع کارگاه عملی، کارهای تیمی و آموزشی درگیر می کند. دانشجو در هر نیمسال ۶ واحد از واحدهای پروژه تحقیقاتی را ثبت نام می کند. تمدید مراحل آموزشی و پژوهشی با توجه به سنوات دانشجو و مطابق آئین نامه دکتری خواهد بود. توجه داشته باشید که در بیشتر موارد، برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، باید با زبان خارجی کشور مورد نظر و همچنین زبان انگلیسی آشنایی خوبی داشته باشید.

6. آیا امکان ادامه تحصیل در این رشته در خارج از کشور وجود دارد؟ این رشته در کشور ما نیز اهمیت بسیاری داشته و تا مقطع دکتری تدریس میشود. اگر شما نیز یکی از افراد قشر مهندسین هستید که تصمیم به مهاجرت به اروپا بهویژه اتریش را دارید در طول این مقاله ما را همراهی کنید تا شرایط مهاجرت مهندسان به اتریش را دریابید. مهندسان سخت افزار نیز از فرصت های شغلی مناسب برخوردار هستند. اخذ واحد های درسی برای دوره کارشناسی ارشد باید طبق جدول های درس های ارایه شده برای گرایش های مختلف از گروه های مختلف از گروه های ۱.۲.۳ و همچنین مطابق بند های زیر باشد. البته به این بدی هم نیست؛ ولی جذابیت اصلی کار از دوره کارشناسی ارشد شروع میشود. پذیرش ،تشخیص و تایید صلاحیت علمی داوطلب در ورود به دوره دکتری نهایتا به عهده دانشکده پذیرنده و زیر نظر مدیریت دانشگاه و وفق مقررات وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری انجام میشود. اما در سال ۱۳۸۱ بود که رشته مهندسی فناوری اطلاعات به طور رسمی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد پذیرش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت. به گونه ای که رشته مهندسی فناوری اطلاعات در پایه لیسانس به طور هم زمان در سه دانشگاه علم و صنعت، امیرکبیر و شیراز تدریس شد.

دیدگاهتان را بنویسید