امکان پذیرش خواهند داشت

با انتشار این تصاویر مستر تیستر با موجی از واکنش های منفی از سوی کاربران فضای مجازی مواجه شد و بسیاری از کارتونیست های دیگر نیز با انتشار کاریکاتورهایی انتقادی از مستر تیستر به حمایت از نگار شمس پرداختند. پس از این اتفاق، سمانه سوادی، فعال حقوق زنان، اقدام به انتشار تصاویر پیام های مستر تیستر در اینستاگرام خود کرد که جنجال زیادی در فضای مجازی به راه انداخت. رشته مهندسی کامپیوتر یکی از رشته های زیرمجموعه ریاضی بوده که امروزه طرفداران زیادی را دارد و در گرایش های مختلف در دانشگاه ها تدریس میشود، اما به طور کلی به طراحی، ساخت، راه اندازی و عیب یابی سیستم ها میپردازد. این گرایش زیر رشتهای از مخابرات و کامپیوتر تلقی میشود، فارغالتحصیلان این گرایش میتوانند طراحی و پیکربندی شبکههای کامپیوتری را انجام بدهند، علاوه بر آن قادر هستند امنیت در شبکههای کامپیوتری را ایجاد بکنند؛ از دیگر فعالیتهای منحصر به فرد این گرایش میتوان به ساخت برنامههای تحت WEB و پیادهسازی سیستمهای توزیع شده اشاره کرد. می باشد. در انتخاب رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار فرد بایستی همپای پیشرفت در نرم افزارها در علم سخت افزار هم توسعه لازم را انجام دهد تا زیر ساخت مورد نیاز برای اجرای نرم افزارهای مختلف بر روی کامپیوتر میسر باشد.

هم اکنون این رشته در اکثر دانشگاهها با عنوان مهندسی کامپیوتر و تحت نظر دانشکده فنی (یا مهندسی) ارائه میگردد. برای مسیر استاد دانشگاه و هیئت علمی شدن باید حواستون باشه که در حال حاضر دانشگاهها دیگه برای پذیرشِ چیزی به عنوان عضو هیئت علمی ظرفیت ندارن و فقط اساتید حقالتدریس با حقوق ساعتی میگیرن که در عمل باید تقریبن تمام طول هفته از هشت صبح تا هشت شب در انواع و اقسام دانشگاههای دولتی(با شرایط و رزومه خاص!)، غیرانتفایی و آزاد کلاس بردارین و با همه نوع قشر دانشجو سر و کله بزنین و همین مباحث منسوخ شده رو دوباره تدریس کنین تا در ماه چیزی حدود ۲ تا ۳ میلیون تومان درآمد داشته باشین. با توجه به تعداد محدود گروه های مهندسی کامپیوتر در دانشگاهها در آن زمان، همچنین استفاده از اعضای هیات علمی مجرب، به سرعت گروه مهندسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد مورد توجه خاص شرکت کنندگان کنکور قرار گرفت. برای تحصیل در دانشگاه های امریکا لازم است نمره ۹۰ در آزمون تافل ویا ۶.۵ و بالاتر در آزمون آیتلس کسب کنید. چون هیچکدوم از موارد بالا رو توی دانشگاه به شما آموزش نخواهند داد. چون در آینده حرف اصلی رو برنامهنویسی میزنه که بتونه از الگوریتم سردربیاره و تحلیلش بکنه.

چون به هیچوجه ساده نیست و رشتههای سادهتری برای اینکار وجود دارن. یک آمار خیلی معروفی که معمولن هر چندوقت یکبار توی شبکههای اجتماعی دست به دست میشه، آمار تعداد بیکاران فارغالتحصیل از رشتههای مختلف هستش که خب همیشه با اقتدار، فارغالتحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر صدرنشین هستن. یعنی با جرئت میتونم بگم که از هر ۱۰ نفر فارغالتحصیل این رشته چیزی حدود ۷نفر هیچ تخصصی از هیچکدوم از شاخههای مهندسی کامپیوتر ندارن و فقط دروس رو پشت همدیگه پاس کردن و رسیدن به تهش… بازار کار رشته مهندسی کامپیوتر به شدت به مهارت و تخصص شخص ارتباط داره و متاسفانه این مهارت هارو در هیچ درس دانشگاهی پیدا نمیکنید و به همین دلیل اگر کسی صرفن دروس این رشته رو پاس کرده باشه و امید به پیدا کردن کار مرتبط با رشتش داشته باشه، هیچوقت به نتیجه نمیرسه و بیکار میمونه و یا مشغول به یک کار بیربط میشه و تمام اون ۴ سال از عمرش رو بیهوده هدر داده! بعضی از این آگهیها برای مدت ۶ماه تا یکسال در این سایت هستند و هنوز شخص مناسب که مهارتهای مرتبط با اون موقعیت شغلی داشته باشه رو پیدا نکردن.

دسته دیگهای از دوستان تا ترمهای دوم سوم اصلن اطلاعی از آینده رشتشون ندارن و نمیدونن که کلن قراره چی بشه و یا خیلی دیگه از بچهها هستن که با دنیای عظیمی از تکنولوژیهای مختلف روبهرو میشن و نمیدونن چیو انتخاب بکنن و وقت و انرژیشون رو روی چی سرمایهگذاری بکنن. این رشته رو انتخاب کردین و ترمهای اول دوم هستین و سردرگمین و نمیدونین قراره چی بشه. تازه در حین انتخاب رشته هستین و دارین در مورد رشتههای مهندسی تحقیق میکنین و یکی از گزینههاتون مهندسی کامپیوتر هستش. در این مطلب از مجموعه مطالب معرفی رشتههای دانشگاهی مجله فرادرس، به رشته مهندسی کامپیوتر پرداختهایم و سعی کردهایم تناسب آن با روحیات افراد، دروسی که برای موفقیت در این رشته مهندسی باید در آنها پایهای قویتر داشت، گرایشهای آن، بازار کار و سایر موارد مرتبط را مورد بررسی قرار دهیم. به امید روزی که همه دانشآموزان و دانشجویان در رشتههای موردعلاقه خود ادامه تحصیل دهند. شما به عنوان یک فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر میتوانید در یکی از مشاغل زیر مشغول به کار شوید. اگر فکر میکنید که مهندسی کامپیوتر رشته سادهای هستش و فقط برای گرفتن یک مدرک لیسانس میخواین درس بخونید پیشنهادم اینه اصلن این رشته رو انتخاب نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید