امکان پذیرش خواهند داشت

ممکن است یک ماه کاری نداشته باشید، ممکن هم هست ماهانه 30 میلیون تومان درآمد کسب کنید. برخی از دانشجویان مهندسی ضمن کسب مدرک دانشگاهی خود در یک دوره کارآموزی شرکت می کنند تا بتوانند پس از فارغ التحصیلی برای کسب تجربه کار کنند. یکی از بخشهای این دوره مربوط به پردازهها و Threadها است که مشاهده آن پس از مطالعه این نوشته برای یادگیری بیشتر مفهوم Thread میتواند مفید باشد. تعدادی از دروس دانشگاهی مانند برنامهنویسی، ساختمان دادهها، طراحی الگوریتم و پایگاه دادهها باید به خوبی یاد گرفته شوند و بدون اطلاع از مفاهیم اصلی این دروس نمیتوان یک برنامهنویس خوب شد. آنها در خلاقیت هنری و ایده هایی که به توسعه یا طراحی یک پروژه کمک می کند، کمک می کنند. یک مهندس کامپیوتر با توسعه و طراحی دستگاه های حافظه ، پردازنده ها ، برد مدار و شبکه ها ، قطعات و سیستم های رایانه را آزمایش می کند. مهندسی سخت افزار در سطح کارشناسی، طراحی سخت افزاری، کنترل سخت افزاری و شبکه های کامپیوتری را مطالعه و بررسی می کند. چه تفاوتی بین رشته علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر وجود دارد؟ چه مهارتهایی دارید؟ پایان نامه و رساله شما در چه زمینهای بوده است؟ درواقع برنامه ها و نرم افزار های سیستمی هستند که به سیستم فرمان می دهند، چه کاری باید انجام دهد.

همان سال به ایران برگشت و به عنوان استادیار دانشکدهٔ تازه تأسیس مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف کار خود را دنبال کرد و سمتهایی چون ریاست دانشکده، معاونت تحصیلات تکمیلی و مدیر گروه نرمافزار دانشکده را عهدهدار بود. اشاره کرد. البته اگر بورسیهی تحصیلی کشور استرالیا را دریافت نکنید، قطعا هزینهها سر به فلک میکشند. البته بستگی دارد که کجا زندگی میکنید یا به کدام دانشگاه فکر میکنید. این گرایش بیشتر مناسب دانشآموزان و داوطلبانی است که علاقه به برنامهنویسی دارند. مهندسان کامپیوتر سخت افزارها را می سازند در حالی که دانشمندان علوم کامپیوتر به طور کلی چنین کاری نمی کنند. رشته مهندسی کامپیوتر به ویژه در گرایش سخت افزار تشابهات و مشترکاتی هم با رشته برق دارد و در برخی از زمینه ها بازار کار این دو رشته مشترک هستند. می باشد. در انتخاب رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار فرد بایستی همپای پیشرفت در نرم افزارها در علم سخت افزار هم توسعه لازم را انجام دهد تا زیر ساخت مورد نیاز برای اجرای نرم افزارهای مختلف بر روی کامپیوتر میسر باشد.

تا نرم افزاری روی کامپیوتر نصب نباشد، سخت افزار کار نمی کند. هر دو رشته به بررسی عملکرد داخلی رایانه ها و سخت افزار مطالعه و همچنین جنبه های نرم افزاری سیستم های رایانه ای می پردازند. اما سپیدنام برای تست کردن غذای رستوران ها نه تنها هزینه ای پرداخت نمی کند، بلکه در ازای این کار پول نیز دریافت می کند. با این حال ، دانشمندان کامپیوتر مطمئناً از سخت افزار برای تحلیل عملکرد سیستم های رایانه و تعامل با مهندسین سخت افزار به اندازه کافی می دانند. امروزه با کشف روزافزون معانی و مفاهیم جدید قرآن کریم و پی بردن به جنبه­های جدیدی از اعجاز این کتاب آسمانی و همچنین ارائه روش های هوشمند مبتنی بر متن­کاوی و تشخیص الگو، نیاز به رشته­ای است که بتواند پاسخگوی کشف نظم موجود در قرآن و روابط میان الفاظ و مفاهیم آنها از طریق روش­های فوق­الذکر باشد. با توجه به اینکه اغلب مشاغل امروزه با کامپیوتر سر و کار دارند، نیاز جامعه به افراد متخصص، برنامه نویس ها و مهندسان کامپیوتر نیز بیشتر شده است.

پس از ورود به مقطع کارشناسی ارشد، می بایست حدود ۳۲ واحد درسی پاس کنید که اگر واحدهای سمینار و پایان نامه را از این مقدار حذف کنیم ۲۴ واحد باقی میماند که از این ۲۴ واحد ۹ یا ۱۲ واحد، دروس اجباری گرایشی ای است که شما در آن گرایش قبول شده اید و سایر واحد ها را میتوانید بصورت اختیاری و با توجه به علاقه تان انتخاب کنید که این مزیت بسیار بزرگی برای شما است زیرا می توانید دروسی را بر دارید که در زمینه کاری و پژوهشی مورد علاقه تان است. ما در ادامه معرفی رشته مهندسی کامپیوتر این دو گرایش را نیز به شما معرفی میکنیم. آنها اطلاعات را به صورت منظم، از طریق تلفن، به صورت حضوری یا از طریق ایمیل به سرپرستان، زیردستان یا افراد دیگر به شما اطلاع می دهند. داوطلبانی که به رشته مهندسی کامپیوتر علاقه دارند در مقطع کارشناسی میتوانند در 3 گرایش مختلف تحصیل کنند. برنامه های مهندسی کامپیوتر تا حد زیادی در بخش های مهندسی قوی توسعه یافته اند.

دیدگاهتان را بنویسید