بازار کار رشته کامپیوتر چطور است؟

معمولاً وقتی که قصد مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور را دارید، باید در مرحله اول به مقایسه شرایط تحصیل کشورهای مختلف پرداخته و مقصد مهاجرتی نهایی خود را مشخص کنید. پذیرش متقاضیان در این دانشگاه بر اساس آزمون TIL صورت می گیرد.صرف نظر از معدل متقاضیان، امتیازی که به صورت نهایی در این آزمون کسب می کنند وضعیت پذیرش متقاضیان را مشخص می کنید.جهت مطالعه ی بیشتر آزمون TILبه این صفحه مراجعه کند. هدف رشته مهندسی کامپیوتر بازنمایی، پردازش، انتقال و استفاده از اطلاعات است که بسیاری از علوم مختلف از جمله علوم مهندسی، علوم پزشکی و علوم انسانی را تحت تاثیر خود قرار داده است. دانشجویان در این دوره با طیف گسترده ای از علوم در حوزه ی اطلاعات و فناوری آشنا می شوند و مهارت هایی نظیر طراحی و توسعه نرم افزار،تجزیه و تحلیل داده ها،هوش مصنوعی وامنیت شبکهو… در مجموع دانش آموختگان این رشته پس از پایان تحصیلات خود باید از توانایی شناخت نرم افزارها و سخت افزارهای مختلف، به خصوص آنهایی که به تازگی طراحی و تولید شدهاند، باخبر باشند و چگونگی به كارگيری آنها را بدانند. معمولا دانش آموختگان گرایش نرم افزار برای تولید نرم افزارهای سیستمی باید به خدمت شرکتهای تولید کنندهی سخت افزار در بیایند.

معمولا فارغالتحصیلان مهندسی کامپیوتر درآمد بالایی در استرالیا دارند. کشورهایی که اعتبار بالایی برای آنها در نظر بگیرد. از نمونههای ساده و کم جزییات گرفته تا نرم افزارهای پیچیده و سطح بالایی که به منظور انجام اهداف خاص طراحی میشوند. ولی حتی اگر نتوانستید نیز باید از طریق آژانسهای کاریابی استرالیایی اقدام نمایید. فارغ التحصیلان کارشناسی مهندسی کامپیوتر میتوانند مستقیما وارد بازار کار شده و در صنایع و سازمانها مشغول به کار شوند یا حتی اقدام به کارآفرینی و ایجاد شرکتهای استارت آپی مبتنی بر فناوری اطلاعات نمایند. با توجه به آمارهای جهانی، کسانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند میتوانند بهترین و بیشترین درآمد را در کشورهایی چون انگلیس، آمریکا، ایرلند، هلند، سوئیس و بلژیک پیدا کنند. حتی فارغالتحصیلان تازه کار نیز میتوانند شغل و درآمد خوبی در استرالیا داشته باشند. در دانشگاههای استرالیایی برای تمام دانشجویان، حتی دانشجویان معمولی نیز باز است. در صورتی که بتوانید از دانشگاههای استرالیا پذیرش بگیرید، پس قطعا جای خود را در این شرکتها باز کردهاید. از همان سالهای ابتدای ساخت و طراحی کامپیوتر، نیاز جامعه به مهندس کامپیوتر برای رفع عیوب احتمالی و همچنین توسعه کاربردهای این وسیله احساس شد. توضیح: شرح کامل رشته مهندسی کامپیوتر به زودی بارگذاری خواهد شد .

مهندسی اطلاعات رشته مهندسی است که با تولید ، توزیع ، تجزیه و تحلیل و استفاده از اطلاعات ، داده ها و دانش در سیستم ها سروکار دارد . از جمله کاربردهای این رشته میتوان به تحقیقات علمی در زمینههای علم ژنتیک، داروسازی، صنایع غذایی، کشاورزی، فن آوری زیستی، و بهداشت اشاره کرد. همان طور که می دانید علوم کامپیوتر از جمله دانشی است که هر روز جدید تر شده و پیشرفت های زیادی می کند بنابراین افرادی که قصد دارند وارد این حوزه شوند باید علاقه و پشتکار زیادی داشته باشند تا بتوانند در علم کامپیوتر به روز باشند و از جدید ترین خبرها آگاه شوند. یکی از مناسب ترین فرصت های تحصیلی در رشته ی مهندسی کامپیوتر مقطع لیسانس در دانشگاه پلی تکنیک تورین ایتالیاست.این دانشگاه دومین دانشگاه فنی مهندسی ایتالیا به حساب می آید و در شمال کشور ایتالیا قرار دارد.دانشگاه پلی تکنیک تورین به سبب جایگاه علمی مناسب و اعتبار بالا مورد توجه بسیاری از علاقه مندان به رشته ی مهندسی کامپیوتر در مقطع لیسانس کشور ایتالیا است. یکی از مشاغل نسبتاً محبوب در استرالیا فناوری اطلاعات و مدیریت نرم افزار است. این رشته شامل دو زیر شاخه مهم سخت افزار و نرم افزار می باشد.

اما به هر حال وضعیت برای یک دانشجوی بینالمللی سخت خواهد بود. در ادامه راجع به تحصیل در استرالیا، موقعیتهای شغلی و درآمد دانشجوی مهندس کامپیوتر در آن صحبت خواهیم کرد. چون حتما قرار نیست یک دانشجوی نخبه و نابغه باشید. و یا خلق یک پلتفرم خفن و هیولای جدید بازی؟ برخی از این تواناییها به شرح زیر است: » بررسی و شناخت نرم افزارها و سخت افزارهای جدید و به کارگیری آنها. دانشجویانی که از این رشته فارغالتحصیل میشوند و با توجه به نیاز بازار و سفارشهایی که از مراکز متنوع و متفاوت کشور دریافت میکنند توانایی انجام این کارها را برای امرار معاش و عرضه توانمندیهای خود برای بهبود و بهرهوری بالای امور کشور دارا هستند، برنامه نویسی برای سایتها با توجه به محتوای درخواستی و مکانیزم عمل تستهای مختلف یک برنامه، ساخت مدارهایی که قادر به ارتباط با کامپیوتر باشند همچنین ساخت ابزارهای جانبی برای کامپیوتر، ساخت مدارهای ساده منطقی، ساخت سختافزارهایی که برای پردازش الگوریتمهایی که با کامپیوترهای معمول قابل پیادهسازی نیستند، برنامه نویسی سیستمی طراحی مدارهای مجتمع (IC) طراحی سیستمهای خبره و سیستمهای اطلاعاتی، فراهم کردن ساخت نرمافزارها برای استفاده در کامپیوتر.

دیدگاهتان را بنویسید