بیوگرافی عيسی زارع پور و فعالیت هایش (+ تصاویر)

همانطور که پیش از این گفتیم، دادهها معمولاً پراکنده هستند و این امر سازمانها و کارکنان تجاری را تحتالشعاع خود قرار میدهد. سال ها بعد یعنی در سال 1972 میلادی برای اولین بار مهندسی کامپیوتر در دانشگاه کلیوند مورد تدریس قرار گرفت و اساتیدی به این امر مشغول شدند. در همین سال بود که دو فرد به نام های وینسنت آتناواف و همین طور کلیفوردبری مؤفق به ساخت رایانه دیجیتالی شدند که تا آن زمان نظیر آن ساخته نشده بود. این شاخه مهندسی دانشجویان را برای طراحی ، ساخت و تعمیر هر سیستم دیجیتالی آموزش می دهد. از فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر انتظار می رود در طراحی تحقق به روزسازی بهینه سازی امنیت و نو آوری پیوسته با تامین قابلیت رقابت پذیری بین المللی در سیستم های کامپیوتری و شبکه ای و هوشمند سخت افزاری و نرم افزاری مورد استفاده در کلیه صنایع و کارخانه جات سازمان های دولتی و خصوصی زیر ساخت های محاسباتی و ارتباطی در صنعت خدمات و مدیریت و دفاع و امنیت کشور تعیین کننده داشته باشد و ضمن اشراف بر کلیه روش های علمی و فنی طرح و اجرا و نگهداری در پروژه ها بتوانند بهترین گزینه موجود طراحی و ساخت و اجرا و حفظ و امنیت و خصوصی ماندن اطلاعات در مواد مورد نیاز جامعه و کشور را انتخاب و زیر ساخت ها و پروژه های مورد نیاز ایران را دربهترین کیفیت جهانی طراحی و اجرا و مدیریت نمایند.

در رابطه با بازار کار و فرصت های شغلی رشته مهندسی کامپیوتر لازم است بدانید که این رشته به دلیل کاربردی بودن در جوامع امروزی در وضعیت مناسبی قرار دارد و فارغ التحصیلان این رشته با بیکاری مواجه نخواهند شد.فارغ التحصیلان این رشته می توانند در شرکت های تولید کننده قطعات و دستگاه ها ، مراکز صنعتی و تولیدی به فعالیت های طراحی و پیاده سازی سیستمهای کامپیوتری سفارشی ، ارتقا کیفیت سخت افزار موجود به وسیله اصلاح های نرم افزاری و سخت افزاری ، ارتقا کیفیت شبکه های موجود، ایجاد شبکه های کامپیوتری به فعالیت بپردازند. از طراحی و ساخت قطعههای مختلف کامپیوتری توسط فارغالتحصیلان گرایش سخت افزار مهندسی کامپیوتر گفتیم و توضیحاتی هم درمورد گرایش نرم افزار ارائه کردیم. از طرف دیگر، مباحث جذاب رشته های مهندسی الکترونیک و برق و همین طور طراحی نرم افزار را می توانید در مهندسی کامپیوتر مشاهده کنید. و به طور کامل بر مفاهیم آموزشی و تست زنی این مباحث تسلط داشته باشید. همینطور اگر دنبال یادگیری کارهای روزمره مثل کار با آفیس، فوتوشاپ و این چیزا هستید دورههای ICDL بیشتر از رشته دانشگاهی کامپیوتر بهدردتون میخوره و البته اگر حوصله یادگیری مفاهیم جدید و سخت رو ندارین هم سمت این حوزه نیاین…

كامپیوتر داری دو جزء متفاوت سخت افزار و نرم افزار است. به عنوان مثال فرد کارآموز میتواند به کارشناس سخت افزار یا نرم افزار در انجام خرده کاریها و مسئولیتهای محوله کمک کند. مهندسی کامپیوتر رشته ای است که به طراحی و ساخت اجزای مختلف سیستمهای کامپیوتری در زمینههای نرم افزار و سخت افزار میپردازد. رشته مهندسی کامپیوتر یکی از رشته های پر طرفداری است که هر ساله داوطلبان بسیاری خواهان کسب رتبه قبولی در این رشته و تحصیل در آن هستند.اما اگر بخواهیم به معرفی این رشته بپردازیم باید بگوییم که رشته مهندسی کامپیوتر ترکیبی از مباحث رشتههای مهندسی الکترونیک، مهندسی برق و طراحی نرمافزار است که به طراحی، توسعه و تولید سیستمهای کامپیوتری می پردازد.در واقع هدف از این رشته تربیت کارشناسانی است که بتوانند در زمینه تحلیل، طراحی، ساخت و راه اندازی دستگاه ها و مجموعه های سخت افزاری جدید، بررسی و شناخت مجموعه های سخت افزاری و نرم افزاری موجود، نگه داری، عیب یابی و تعمیر و اصلاح و توسعه به فعالیت بپردازند.رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی دو گرایش سخت افزار و نرم افزار را در برمی گیرد.گرایش سخت افزار فعالیت های آموزشی، پژوهشی و صنعتی در خصوص قطعات، بردها، تجهیزات و در نهایت سیستم های کامپیوتری در مقیاس های مختلف را شامل می شود و گرایش نرم افزار نیز آموزش و پژوهش در زمینه زبان های مختلف برنامه نویسی، سیستم های عامل مختلف و طراحی انواع الگوریتم ها را در بر می گیرد.

در این گرایش از رشته مهندسی کامپیوتر نیز مباحث و مطالب نظری کامپیوترها تدریس می شود. منظور از حداقل ها این است که در دانشگاه مباحث تئوری را آموخته باشند و پروژه ها را انجام داده باشند. به عبارت دیگر، با آینده شغلی رشته مهندسی کامپیوتر آشنایی لازم را پیدا کنید و یا این که به این موضوع پی ببرید که درآمد رشته مهندسی کامپیوتر در ایران و خارج از کشور چقدر است. باتوجهبه پیشرفت تکنولوژی در دنیا امروزه یکی از بهترین رشتههای مهندسی برای تحصیل و اشتغال رشتههایی در زمینه علوم کامپیوتر هستند که در هر نقطه از جهان بازار کار پررونقی دارد. جهت اطلاع از آینده شغلی و بازار کار مهندسی کامپیوتر و لیست دروس ارائه شده در این رشته تحصیلی از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. دقت کنید که همیشه این اعداد ثابت نیستند و هر سال با توجه به انتخاب رشته داوطلبان ، ممکن است قدری تغییر کند.

دیدگاهتان را بنویسید