بیوگرافی عيسی زارع پور و فعالیت هایش (+ تصاویر)

از طرفی این مهندسان در صورت داشتن مهارت و علم کافی می توانند دفاتر مهندسی خود را تأسیس نموده و به انجام خدمات کامپیوتری گستره بپردازند و از این طریق به درآمد های بالایی دست یابند. البته بدون رایانه هم می توان ادامه تحصیل داد، اما اگر پیشرفت و تسلط در این رشته مدنظر باشد، وجود کامپیوتر شخصی ضروری خواهد بود. بخش نرم افزار هم بخش غیرقابل لمس رایانه نامیده می شود. گرایش سختافزار رشته کامپیوتر دقیقا به همین اجزای قابل لمس کامپیوترها مربوط میشود. در گرایش مهندسی نرم افزار دانشجو یاد می گیرد که چطور نرم افزارهای عظیم طراحی نموده و برنامه ریزی کند، او یاد می گیرد که چگونه نرم افزار ها را تست و ارزیابی نهایی کرده و در نهایت مستند سازد. ظرفیت مهندسی کامپیوتر در دانشگاههای برتر کشور به چه صورت است؟ خلاقیت : از لازمه های ورود به این رشته داشتن خلاقیت است. رشته رایانه رشته پویایی بوده و اطلاعاتش باید همیشه به روز باشد بنابراین افرادی که به این رشته دانشگاهی قصد ورود دارند باید کوشا و به دنبال کسب علم باشند. برای این منظور باید رشتهی مورد علاقه خود را به طور کامل بشناسید. علاقهمندی : داوطلبان این رشته در درجه اول باید به کامپیوتر و کارهای مرتبط با آن علاقه داشته باشند تا بتوانند در این رشته پیشرفت کنند.

این افراد باید سخت کوش و با پشتکار باشند زیرا رشته رایانه رشته پویایی است و همیشه باید اطلاعاتش به روز بوده و به دنبال فراگرفتن مطالب جدید باشد. نوشتن اپهای جدید و نوآورانه برای تلفنهای هوشمند و توسعه اپلیکیشنهای موبایل، از بازارهای خوب رشته مهندسی کامپیوتر به حساب میآید. این گرایش سابقه زیادی در میان دیگر گرایشات مهندسی کامپیوتر دارد. در بخشی از این مراسم که با حضور نماینده ی شرکت بیمه تعاون برگزار شد، اعلام شد این شرکت بیمه معده مستر تیستر را بیمه کرده است. فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر می توانند در سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی مرتبط با تکنولوژی و فناوری کار کنند. بازار کار و آینده شغلی رشته دانشگاهی مهندسی نرم افزار بسیار گسترده بوده و فارغ التحصیلان این رشته فرصت های شغلی خوبی در پیش رو خواهند داشت. بنابراین بازار کار رشته دانشگاهی مهندسی کامپیوتر بسیار گسترده بوده و افراد علاقهمند و دارای پشتکار و مهارت، شغل و درآمد مناسبی در این بازار پیدا خواهد نمود. این کشور دارای صنایع پیشرفتهای است که هم اکنون درحالتوسعه و گسترش هستند. مهندسی کامپیوتر در گرایش نرم افزار و سخت افزار دارای ۱۴۱ واحد درسی است. ABC اصلی در دهه ۱۹۴۰ از بین رفت و کنار گذاشته شد و یک نسخه جدید از ABC در سال ۱۹۹۷ ساخته شد.

این در حالی است که شهریه مقطع کارشناسی مهندسی کامپیوتر در کانادا نیز به طور میانگین بین 15 تا 30 هزار دلار در سال است. باید به این موضوع توجه داشته باشید که مهندسی کامپیوتر جزو رشته های نسبتاً گران تحصیلی در کشور کانادا بوده و نیاز به تمکن مالی قابل قبولی از طرف دانشجو و یا حمایت مالی مناسب از سوی خانواده وی دارد. برای انتخاب رشته دانشگاهی موفق و مناسب باید چند نکته مهم را متذکر شد. این رشته ممکن است با انواع برنامه نویسی ها سروکار داشته باشد که نیاز به خلاقیت دارد، بنابراین با داشتن خلاقیت است که می توان در این رشته به موفقیت رسید. مهم ترین درس برای قبولی در این رشته درس ریاضی می باشد که ضریبی برابر با ۴ در کنکور سراسری داراست. از جمله دانشگاه هایی هستند که شرایط ورود به رشته مهندسی کامپیوتر را به صورت بدون کنکور و تنها بر اساس سوابق تحصیلی فراهم کرده اند. انتخاب رشته دانشگاهی همواره از دغدغه های دانش آموزان و خانوادههایشان در آستانه ورود به دانشگاه بشمار می آید. دانشگاه های مختلفی در کشور ما ایران وجود دارد که در گرایش های رشته دانشگاهی مهندسی کامپیوتر نرم افزار و سخت افزار دانشجو می پذیرد.

رشته مهندسی کامپیوتر یکی از رشته های زیرمجموعه ریاضی بوده که امروزه طرفداران زیادی را دارد و در گرایش های مختلف در دانشگاه ها تدریس میشود، اما به طور کلی به طراحی، ساخت، راه اندازی و عیب یابی سیستم ها میپردازد. مهندسی کامپیوتر سخت افزار میخواهید یا نرمافزار و کلی سوال مهم دیگر. محل اشتغال یکی از عوامل مهم در میزان حقوق و درآمد این رشته محسوب می شود. در ایران، این رشته شامل سه یا چهار زیررشته مهم است که عبارتند از «نرمافزار»، «معماری سیستمهای کامپیوتری»، «رایانش امن» و «فناوری اطلاعات». نرم افزارها هم در حوزه های نرم افزار های سیستمی و نرم افزارهای کاربردی وجود دارند. اگر دیگران هم از آن لذت من، لذت ببرند و تحسینش کنند، کار برایم خیلی مطلوب است. البته به این بدی هم نیست؛ ولی جذابیت اصلی کار از دوره کارشناسی ارشد شروع میشود. ضمناً دانش­ آموختگان این دوره توان تحقیقاتی کافی جهت حل مسائلی را که در زمینه حرفه خود با آن مواجه می­شوند را دارا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید