بیوگرافی عيسی زارع پور و فعالیت هایش (+ تصاویر)

هدف علم نرم افزار بهرهگیری هرچه بهتر از سخت افزار با استفاده از زبانهای مختلف برنامه نويسی، برای سيستمهای عامل مختلف است و در بین رشتههای دانشگاهی بیشترین شباهت را به رشته مهندسی فناوری اطلاعات دارد و ذخیره و بازیابی اطلاعات، اصول طراحی پایگاه دادهها، برنامهنویسی پیشرفته، اصول طراحی کامپایلرها، سیستمهای عامل، شبیهسازی کامپیوتری، مهندسی نرمافزار 1 و2، هوش مصنوعی و تحلیل و طراحی سیستمها مهمترین دروس این رشته محسوب میشود. همانند بسیاری از کشورها در ایران نیز رشتههای مرتبط با کامپیوتر با استقبال قابل توجهی مواجه شده است و در حال حاضر رشتههای مهندسی کامپیوتر در گرایشهای سخت افزار و نرمافزار، علوم کامپیوتر، مهندسی فناوری اطلاعات و مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات در بسیاری از دانشگاههای سراسر کشور تدریس میشود. دانشجویان در این دوره درگرایش موردعلاقه خود تحصیل میکنند و بر روی یک موضوع مرتبط با گرایش خود تحقیق می کنند. گرایش نرم افزار مهندسسی کامپیوتر قدیمیتر گرایش این رشته است؛ گرایشهای اول و سوم مهمتر و بالطبع دارای پذیرش بالاتری در دانشگاههای کشور است. از سوی دیگر، امکان ادامه تحصیل در برخی از دانشگاههای خارج از کشور که شهریه دریافت میکنند نیز به سادگی فراهم است. وظیفهی یک مهندس کامپیوتر طراحی و تولید مجموعههای كوچک و بزرگ نرم افزاری و سخت افزاری، تجزيه و تحليل، بررسی كمبودها، شناسايی خطاها و رفع خطاهای مختلف سيستمهای موجود است به همین دلیل قسمت انفورماتیک ادارات و سازمانها به فارغالتحصیلان این رشته اختصاص دارد، همچنین موئسسات خصوصی بسیار زیادی در کشور وجود دارد با در اختیار داشتن مهندسان زبده نرمافزار و سختافزار در ازای دریافت هزینههای هنگفتی سیستمهای رایانههای کوچک و بزرگ ادارات و سازمانهای دولتی و خصوصی را بروزرسانی و یا نرمافزار و سختافزار جدیدی تولید میکنند، فارغالتحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر با عضویت در این موئسسات و یا تاسیس چنین موئسساتی میتوانند درآمد بسیار زیادی کسب کنند.

بعد از جنجال کانال آمدنیوز، امین فردین نخستین کسی بود که پس از استعفای جنجالی محمدعلی نجفی از شهرداری تهران و مطرح شدن نام همسر دوم او یعنی میترا استاد، عکسهای خصوصی او را منتشر کرد. نرم افزارهای سیستمی برنامه هایی هستند كه كامپیوتر بری فعال شدن یا سرویس دادن به آن نیاز دارد و به این دلیل از سوی سازندگان سیستم كامپیوتری عرضه می شوند و مهمترین آنها سیستم عامل، برنامه های سودمند و مترجم های زبان می باشد. عیب یابی كامپیوترها و سیستم های كامپیوتری و رفع عیب ها. این رشته از تلفیق سایر رشته ها نظیر مدیریت، مهندسی صنایع، مهندسی الکترونیک و کامپیوتر (به ویژه نرم افزار) به وجود اومده؛ اگه تمایل به تحصیل در رشته IT دارید، در مقطع کارشناسی رشته کامپیوتر رو انتخاب کنید و برای کارشناسی ارشد رشته IT رو انتخاب کنید. با توجه به اهمیت روز افزون این رشته و افزایش بازار کار و آینده شغلی مناسب برای فارغ التحصیلان در رشته ی مهندسی کامپیوتر هرساله تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیلات تکمیلی یا شروع تحصیلات خود در مقطع لیسانس اقدام به مهاجرت تحصیلی به کشورهای مختلف از جمله اروپایی می کنند.دانشگاه های ایتالیا با توجه به سطح مناسب امکانات و رنکینگ علمی بالا وپذیرش آسان تر و ظرفیت های مناسب مقصد تعداد زیادی از دانشجویان خارجی من جمله ایران برای تحصیل در اروپا است.اگر متقاضی ادامه تحصیل در مقطع لیسانس کامپیوتر در دانشگاه های ایتالیا هستید،در ادامه فرصت های تحصیلی در حوزه ی مهندسی کامپیوتر و سایر گرایش ها برای شما آماده کرده ایم.با مطالعه این مقاله با تمام انتخاب های خود در دانشگاه های ایتالیا آشنا می شوید و با توجه به شرایط پذیرش هر دانشگاه می توانید گزینه های مناسب تحصیلی برای مقطع لیسانس کامپیوتر در ایتالیا را بهتر بشناسید.

این دو گرایش تعداد واحد های مشترک بسیار زیادی را در دوره کارشناسی داشته و در هر دو گرایش بر اساس تمایل دانشجو به نرم افزار یا سخت افزار در آن وارد می شوند. كامپیوتر داری دو جزء متفاوت سخت افزار و نرم افزار است. نرم افزارها را می توان به دو رده كلی دسته بندی كرد كه عبارتند از : نرم افزارهای سیستمی و نرم افزارهای كاربردی. نرم افزارهای كاربردی نیز برنامه هایی هستند كه كاربر یا خود آنها را می نویسد یا شركت های نرم افزاری آنها را تهیه كرده و برای فروش عرضه می كنند. هدف از طی ین دوره تربیت كارشناسانی است كه در زمینه تحلیل، طراحی، ساخت و راه اندازی دستگاه ها و مجموعه های سخت افزاری جدید، بررسی و شناخت مجموعه های سخت افزاری و نرم افزاری موجود، نگهداری، عیب یابی و تعمیر و اصلاح و توسعه فعالیت كنند. مسئولان پذیرش دانشگاهها نمرات آزمون را در کنار معدل دبیرستان، کلاسهایی که داوطلب در دوره دبیرستان شرکت کرده است، توصیه نامه معلمان یا مربیان، فعالیت های فوق برنامه، مصاحبه های پذیرش و مقالات شخصی بررسی میکنند.

بررسی كمبودها و نیازهای نرم افزاری و سخت افزاری بخش های صنعت و خدمات و تدوین نیازهای آنها، امكان سنجی و تعیین ابزار و نیروی انسانی لازم برای رفع كمبودها. همه مفاهیمی هستند كه با بالاترین دقت و در كوتاه ترین مدت زمان ممكن در برنامه های نرم افزاری كامپیوتر انجام می شوند. رشته مهندسی برق از زمان آغاز فعالیت خود، در چندین گروه تخصصی، از جمله سیستمهای تولید و انتقال نیرو ، موتورها ، باتریها و سیستمهای کنترل گسترش یافته است. اما با توجه به حجم بسیار زیاد سوالات در زمان انتخاب رشته، فرآیند پاسخگویی کمی طولانی تر شده و شاید کمی دیرتر از زمان های دیگه سوالاتتون رو پاسخ بدیم. در رشته مهندسی کامپیوتر دروسی مانند زیر بسیار حائز اهمیت هستند. کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر رشته ای است که با تربیت نیروهای کارآزموده, نقش مهمی در این پیشرفت ها ایفا می کند. کسی که مایل است صرفا یک مدرک دانشگاهی کسب کند و به وسیله آن وارد بازار کار شود هیچ وقت نباید وارد این رشته شود لازمه موفقیت در این رشته داشتن پشتکار بالا و علاقه به مباحث فیزیک و ریاضی و همچنین بهرهگیری از ذهنی خلاق است، سختافزارها و نرمافزارها به طرز روز افزونی در حال توسعه هستند و کسی که نتواند اطلاعاتش را بروز نگه دارد در این عرصه موفق نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید