تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا

مقوله تحصیل در کانادا، آن هم در رشته پرطرفدار مهندسی کامپیوتر به شما این فرصت استثنایی را می دهد تا از میان کار آزمایشگاهی و سخنرانی ها، تجربه ها و اطلاعات ارزشمندی از تمام جنبه های کامپیوتر، از چیپ ها و سیم کشی ها گرفته تا نرم افزار، شبکه و گزینه های ارتباطی کسب کنید. حقوق یک مهندس کامپیوتر در طرح مدیر با سمت های مدیر فناوری اطلاعات، مدیر پشتیبانی، مدیر نوآوری، مدیر پروژه به طور میانگین 23 میلیون است. حقوق یک مهندس کامپیوتر در سطح کارشناس در سمت های کارشناس نرم فزار، طراح وب، برنامه نویس وب، کارشناس فناوری اطلاعات، مهندس پشتیبان، کارشناس فنی به طور میانگین 12 میلیون است. حقوق یک مهندس کامپیوتر در سطح سرپرست در سمت های سرپرست انفورماتیک، مدیر فنی و پشتیبانی، کارشناس ارشد نرم افزار، سرپرست فناوری اطلاعات به طور میانگین 15 میلیون است. بهاره کیان افشار تا کنون در فیلمهای سینمایی و سریالهای پخش شده در شبکه نمایش خانگی به ایفای نقش پرداخته است.

با ما همراه شوید تا اطلاعات لازم را برای قبولی در این رشته را به شما عزیزان توضیح دهیم. برای موفقیت در رشته مهندسی کامپیوتر بهتر است که در دروس دیفرانسیل، ریاضیات گسسته، جبر، آمار و احتمال پایه خوبی داشته باشید و به مباحث این دروس نیز علاقه مند باشید زیرا در دانشگاه ها بسیاری از درس ها به این دروس پایه مرتبط هستند. به طور کلی ارتباط میان فناوری اطلاعات و نرم افزار مانند رابطه پزشک متخصص و دکتر داروساز است، به این مفهوم که پزشک صرفا به تجویز دارو و داروساز به ساخت دارو می پردازد. هدف دوره کارشناسی مهندسی کامپیوتر تربیت دانشجویانی است که توانایی حل مسائل مهندسی کامپیوتر شامل تحلیل، طراحی و ساخت سامانه های کامپیوتری است، همچنین دانش آموختگان رشته مهندسی کامپیوتر، علاوه بر توانایی طراحی و تحلیل سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری، در ارائه راه حلهای جامع مبتنی فناوری اطلاعات برای حل مشکلات و ارتقا فعالیتهای جامعه توانمند هستند.

» بررسی کمبودها و نیازهای نرم افزاری و سخت افزاری بخشهای صنعت و خدمات و تدوین نیازهای آنها، امکان سنجی وتعیین ابزار و نیروی انسانی لازم برای رفع کمبودها. یکی از اهداف دیگر رشته کامپیوتر این است که دانشجویان را برای کارآفرینی، کار در صنعت و تحصیلات تکمیلی آماده میکند. عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجفآباد، هدف از برگزاری این کنفرانس را ایجاد محیطی پویا برای به اشتراکگذاری و بحث و تبادل نظر پیرامون آخرین دستاوردهای علمی و فنی در حوزه صنعت برق دانست و گفت: این کنفرانس در شش محور موضوعی اصلی مهندسی قدرت، مهندسی کنترل، مهندسی مخابرات، مهندسی الکترونیک، مهندسی پزشکی بیوالکتریک و مهندسی کامپیوتر برگزار میشود. دانشجویان ناپیوسته بعد از قبول شدن درکنکور وارد مقطع کاردانی می شود و برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر باید کنکور بدهند. در مقاطع تکمیلی نیز میتوان میزان دانش خود در این حوزهها را گسترش و افزایش داد. قبلا حتی تا 5-6 سال گذشته به گونه ای مرسوم بود که رتبه های تک رقمی و دو رقمی کنکور به سمت رشته های مهندسی برق و مهندسی مکانیک می رفتند اما در چند سال اخیر این امر دچار تحولاتی شده است به طوری که سهم مهندسی کامپیوتر در بین نفرات برتر بیشتر شده است و از طرفی هم رشته هایی مانند عمران که پر طرفدار تر بودند جای خود را به رشته هایی همچون مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر بدهند.

یک مهندس کامپیوتر عملکرد تجهیزات را به یک سیستم عامل نظارت می کند و هرگونه تنظیم یا اصلاح لازم را برای مطابقت با مشخصات مطابقت می دهد. حال برحسب انتخاب رشته شما در دو حوزه سخت افزار و نرم افزار مهارت و کارتان متفاوت است، اگر در حوزه نرم افزار تحصیل میکنید شما برای طراحی،ساخت و تست نرم افزارهای کاربردی و سیستمی آموزش خواهید دید. عیسی زارع پور به عنوان مدیر نمونه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کل کشور در سال ۱۳۸۹ انتخاب شد. رشته مهندسی کامپیوتر از رشته های بسیار خوبی است که فرد اگر مهارت کاری خوبی داشته باشد در هر جای دنیا می تواند مشغول به کار شود و درآمد های خیلی خوبی به دست بیاورد. حتی در این رشته و در شغل های رشته کامپیوتر میتونند که به صورت نیمه وقت و پروژهای مشغول به کار باشن. فارغ التحصیلان کارشناسی مهندسی کامپیوتر میتوانند مستقیما وارد بازار کار شده و در صنایع و سازمانها مشغول به کار شوند یا حتی اقدام به کارآفرینی و ایجاد شرکتهای استارت آپی مبتنی بر فناوری اطلاعات نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید