تحصیل مهندسی کامپیوتر در دانشگاههای آلمان

با این حال، حمید سپیدنام ضمن تکذیب تصاویر منتشر شده از پیام های او، آن ها را فتوشاپ و اقدامی با هدف تخریب وی عنوان کرد. در رشته مهندسی کامپیوتر افراد پس از کسب مهارت و دانش کافی جذب این موسسات شده و همچنین می تواند به عنوان کارآفرین در بازار شرکت دایر کنند و خدمات کامپیوتری ارائه دهند که البته به این شکل باعث جذب نیروهای جوان و متخصص این حوزه و اشتغال زایی خواهند شد. قدرت سپیدنام در انگلیس در رشته مهندسی الکترونیک در مقطع دکترا مشغول تحصیل بود که پس از اتمام تحصیلات وی، خانواده ی سپیدنام به ایران بازگشتند و در مشهد ساکن شدند. این رشته در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تا مقطع دکتری تدریس میشود. فارغ التحصیلان این رشته در صورت تمایل می توانند در مقاطع دکتری و ارشد وارد رشته های میان رشته ای نیز شوند. ۳. اگر دانشکده ای مایل به ارائه یک یا چند درس تخصصی به صورت دائمی باشد که این دروس در لیست درسهای ارائه شده توسط وزارت نباشد، می باید سیلابس درس پیشنهادی را پس از اجرای آزمایشی در قالب مباحث ویژه با مفاهیم پیشرفته و تایید مراجع ذیصلاح دانشگاه، جهت بررسی و تصویب نهایی به دفتر برنامه ریزی درسی وزارت ارسال نماید.

همچنین مهندسی کامپیوتر علمی گسترده و جذاب است، که در سال های اخیر یکی از ۳ اولویت های مهم و اولیه رتبه های کنکور سراسری به ویژه نفرات برتر کنکور سراسری بوده است. بیمه کردن معده مستر تیستر که بسیاری او را نماد شکم چرانی و مصرف گرایی می دانند توسط یکی از زیرمجموعه های وزارتخانه ای که از متولیان امور محرومان در کشور است، با واکنش منفی زیادی در شبکه های اجتماعی و رسانه ها مواجه شده است. اقدام شرکت بیمه تعاون، از زیرمجموعه های وزارت تعاون که از متولیان امور محرومان در کشور است، به بیمه کردن معده ی حمید سپیدنام معروف به مستر تستر یا مستر تیستر ، بلاگر حوزه غذا، واکنش های منفی زیادی را در پی داشته است. به گفته ی سپیدنام، یکی از حامیان این مراسم که در هتل مجلل و گران قیمت اسپیناس پالاس تهران برگزار شد، شرکت بیمه تعاون از زیرمجموعه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود. پدر او، قدرت سپیدنام، از اساتید بهنام رشته ی مهندسی کامپیوتر و مؤلف و مترجم بسیاری از کتب دانشگاهی این شاخه از مهندسی است. بسیاری از رستوران ها برای معرفی خود و محصولات شان از او دعوت می کنند تا در قبال گرفتن هزینه، اقدام به تهیه ی گزارش از آن ها کند.

با انتشار این تصاویر مستر تیستر با موجی از واکنش های منفی از سوی کاربران فضای مجازی مواجه شد و بسیاری از کارتونیست های دیگر نیز با انتشار کاریکاتورهایی انتقادی از مستر تیستر به حمایت از نگار شمس پرداختند. اما سپیدنام برای تست کردن غذای رستوران ها نه تنها هزینه ای پرداخت نمی کند، بلکه در ازای این کار پول نیز دریافت می کند. حمید سپیدنام به رستوران های داخلی و گاهی هم خارجی سر می زند و پس از تست غذا، در مورد کیفیت غذا، محیط ، برخورد مدیریت و پرسنل رستوران نظر می دهد. پس انتخابی با عجله و بدون علاقه و هدف و صرفا بر اساس نام، ممکن است آینده تحصیلی فرد را متزلزل کند. اگر فرد بتواند نیاز جامعه را به خوبی تشخیص دهد و با علم روز این نیازها را مرتفع نماید می توان به جرئت گفت که علم مهندسی کامپیوتر یکی از بهترین و پرنیاز ترین مشاغل در عصر آینده خواهد بود. به منظور کسب موفقیت در رشته علوم کامپیوتر، فرد باید دارای ذهن منطقی، دانش بالای ریاضی، مهارت حل مساله بوده و توانایی تحلیل اطلاعات را داشته باشد. توی این پست قصد دارم نظرات شخصیم و تجربیات چهارسالم رو در مورد رشته مهندسی کامپیوتر، خوبیها و بدیهاش و در کل این که برای چه کسانی میتونه خوب باشه و برای چه کسانی بد رو بگم.

همچنین هماهنگی، برنامهریزی و اجرای اقدامات امنیتی بهمنظور تأمین امنیت دیتابیسها بر عهدهی این افراد است. ۳- تجزیه و تحلیل سیستمهای کوچک و متوسط نرم افزاری و سخت افزاری و ارائه راه حل مناسب برای اجرای آنها. پس از این اتفاق، سمانه سوادی، فعال حقوق زنان، اقدام به انتشار تصاویر پیام های مستر تیستر در اینستاگرام خود کرد که جنجال زیادی در فضای مجازی به راه انداخت. با استفاده از این مهارتها میتوان پس از گذراندن دوره کارآموزی، دانش و تجربه بالایی برای استخدام در مشاغل کامپیوتری را به دست آورد. پس از انتشار این عکس، نگار شمس، کارتونیست حامی حقوق حیوانات اقدام به کشیدن کاریکاتوری انتقادی از مستر تیستر و انتشار آن در اینستاگرام خود کرد. یکی از حواشی مستر تیستر که سر و صدای زیادی هم به پا کرد، به دنبال اقدام او به انتشار عکسی از سر پوست کنده ی یک شتر در اینستاگرامش آغاز شد. مستر تیستر همچنین از دنبال کنندگان صفحه ی خود خواست تا صفحه ی نگار شمس را ریپورت کنند و در پی این اقدام صفحه ی اینستاگرام نگار شمس حذف شد.

دیدگاهتان را بنویسید