جشن تولد شوهر بهاره کیان افشار در پارک

رشته مهندسی کامپیوتر بر اساس برنامه مصوب وزارت علوم تحقیقات و فن آوری در سال 92 در مقطع کارشناسی شامل 4 گرایش معماری سیستم های کامپیوتری، نرم افزار، رایانش امن و فناوری اطلاعات می باشد. با گذشت زمان هر روزه شاهد توسعه و فناوری های جدید در علوم کامپیوترو مهندسی کامپیوتر هستیم. در دنیای کنونی که عصر فناوری اطلاعات نامیده می­شود، رشته مهندسی كامپيوتر در زندگي افراد حضوري اجتنابناپذير دارد و بیش از هر زمان دیگر بکارگیری کامپیوتر و استفاده از روشهای جدید کامپیوتری در حل مسائل مختلف زندگی بشر ضرورت دارد. شرکتهای فناوری اطلاعات در کشورهای روسیه و چین به سرعت در حال رشد هستند و هند، کشورهای آسیای جنوب شرقی (سنگاپور و اندونزی) و کره جنوبی (سئول) سایر بازارهای محبوب و رو به رشد هستند. مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی دارای چهار گرایش نرم افزار، فناوری اطلاعات، معماری سیستم های کامپیوتری و رایانش امن است که در حال حاضر در دانشگاه سید جمال الدین اسدآبادی 2 گرایش نرم افزار و فناوری اطلاعات ارائه میشود.

ویزای تحصیلی بلند مدت برای دانشجویانی مناسب است که می خواهند به مدت چند سال در دانشگاه کشور مقصد تحصیل کنند. آن دسته از دانشجویانی که نخبه بوده و در کار تحقیقات و مقاله موفقتر بوده و قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند، بهتر است از نحوهی پذیرش در دانشگاههای خارج از کشور آگاهی کاملی داشته باشند. دانشجویانی که نخبه بوده و قصد ادامه تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور را دارند، لازم است تا با نحوهی پذیرش دانشگاههای خارج از کشور آگاهی کاملی داشته باشند. ازاینرو پیشنهاد میشود تا با اساتید خود که در خارج از کشور ادامه تحصیل دادهاند، مشورت کرده تا با راههای اخذ پذیرش آشنا شوند. چنانچه نیاز دارید درباره شرایط مهاجرت مهندس ها به اتریش با افراد متخصص در این زمینه مشاوره داشته باشید، میتوانید با مؤسسه سفیران ایرانیان در تماس باشید. روش دوم برای مهاجرت مهندسان به اتریش دریافت دعوتنامه از سوی یک کارفرما در اتریش است که در این روش پس از ورود به اتریش و شروع کار، اقامت موقت برای فرد متقاضی با مدت زمانی دوساله صادر خواهد شد. امکان اخذ بورسیه در مقاطع تحصیلی تکمیلی بیشتر است اما رقابت سختی بین دانشجویان برای اخذ بورسیه تحصیلی در رشته مهندسی کامپیوتر وجود دارد.

دانشجویان رشته مهندسی کامپیوتر میتوانند پس از فارغالتحصیل شدن به راحتی کار پیدا کنند و مدت زمان اقامت خود را افزایش دهند. به همین دلیل دانشجویان باید سریعا پس از اخذ پذیرش از یک دانشگاه خارجی باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی را آماده کنند و به صورت آنلاین برای مصاحبه حضوری وقت بگیرند زیرا ممکن است به دلیل بالا بودن تقاضا وقت مصاحبه سفارت و یا کنسولگری زود پر شود. متقاضیان باید پس از تکمیل فرم ثبت نام و آماده کردن مدارک مورد نیاز، برای انجام مصاحبه به کنسولگری یا سفارت کشور موردنظر مراجعه کنند. دانشجویان مهندسی کامپیوتر میتوانند پس از پایان دوره تحصیلی، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. بهطورکلی دو نوع ویزای تحصیلی داریم: 1. ویزای تحصیلی کوتاه مدت 2. ویزای تحصیلی بلند مدت. اکثر دانشجویان باید برای اخذ ویزای تحصیلی بلند مدت اقدام کنند. روند اخذ ویزای تحصیلی می تواند پیچیده باشد. تنها شهروندان کشورهای آسیایی می توانند برای اخذ این بورسیه اقدام کنند.

بعضی از این بورسیهها تنها قسمتی از هزینههای تحصیلی را پوشش میدهند و برخی دیگر به طور کامل تمام هزینههای تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش میدهند. در ابتدا باید بدانید که در رشته مهندسی کامپیوتر تنها دانشجویان ممتاز موفق به کسب بورسیه تحصیلی میشوند. همچنین در دوره دبیرستان نمرات بسیار خوبی را کسب کرده باشند. همچنین داشتن مدرک تافل و آیلتس با نمره بالا میتواند به شما در اخذ بورسیه تحصیلی کمک کند. کم کم این شعار که انسان ها باید استراحت بیشتری داشته باشند و کامپیوترها کمک کنند که انسان از اشتغالات ذهنی تکراری و غیرضروری نجات یابد در جوامع رواج یافت. البته آشنایی با آن در ترمهای اول و دوم به دانشجو کمک به سزایی میکند. علاوه بر این به دلیل کار مهندسان کامپیوتر با نرم افزار ها آشنایی و داشتن اطلاعات کافی از برنامه نویسی و کامپیوتر نیز ضروری است. کامپیوتر شامل دو بخش سخت افزار و نرم افزار است. علاوه بر موارد اشاره شده توضیح در مورد انواع و اقسام سیستم عامل کامپیوتری و طراحی نمونههای گوناگونی از الگوریتمهای کاربردی بر مبنای آنها نیز از دیگر اهداف گرایش تحصیلی نرم افزار به شمار میرود. هیچکدام از این دو تخصص لزوماً به معنای آن نیست که یک متخصص توانایی طراحی و تولید یک دستگاه یا سیستم کامپیوتری را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید