جشن تولد شوهر بهاره کیان افشار در پارک

در نهایت اینکه دروس تخصصی نیز به مبانی فناوری اطلاعات، مهندسی فناوری اطلاعات، تجارت الکترونیکی، مدیریت و کنترل پروژه های IT، برنامه ریزی استراتژیک IT، آموزش الکترونیکی، محیط های چندرسانه ای، پروژه IT و کارآموزی تقسیم می شود. این رشته شاخه ای از گروه فنی است و داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی – فیزیک می توانند در انتخاب رشته کنکور ریاضی ، رشته مهندسی کامپیوتر را انتخاب کنند. 6- یادگیری فعال کامپیوتر رشته ای می باشد که هر روز در حال بروز رسانی می باشد و مهندسان کامپیوتر باید دائما دانش خود را بروز کنید و در شغل خود از این اطلاعات جدید استفاده کنید. کار دکوراسیون و تبلیغات را که دو رشته مجزا هستند، به عنوان کسب درآمد دارم و خیلی در آنها فعال هستم ولی انگیزه ام برای زندگی و مسیر پیش روی بازیگری و تئاتر است. این رشته به دنبال تربیت افرادی است که بتوانند در حوزهی تحلیل، طراحی، ساخت وراهاندازی دستگاهها و مجموعههای سخت افزاری جدید فعالیت داشته باشد و با بررسی مجموعههای سخت افزاری و نرمافزاری به نگهداری، تعمیر و توسعه آنها بپردازند.

پاسخ این سوال کاملا بسته به موقعیت شغلی است اما معمولا موقعیتهایی که برای فارغ التحصیلان به وجود میآید شامل برنامه نویسی، طراحی، توسعه و نگهداری زیرساخت ها، طراحی و پیادهسازی الگوریتمها و طراحی، تولید و نگهداری سیستمهای کامیپوتری است. مطالعه، طراحی، ساخت، راه اندازی، نگهداری سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، جمع آوری، سازمان دهی، طبقه بندی و انتقال اطلاعات مهم ترین اهدافی است که مهندسی فناوری اطلاعات آن را دنبال می کند. اما در حوزه سخت افزار طراحی سخت افزاری، کنترل سخت افزاری و شبکه های کامپیوتری چیزهایی است که به شما آموزش داده میشود. برخی از سرفصلهای این دوره مفاهیم اولیه سیستم عامل، فرایند-نخ، زمانبندی پردازنده، بنبست، همروندی، مدیریت حافظه، مدیریت دیسک و سایر موارد را شامل میشود. این رشته بازار کار خوبی در ایران و سایر کشورها دارد اما توانایی، مهارت و گرایش ما بی شک بر درآمد و موقعیت شغلیتان موثر خواهد بود. تا سال 1395 دانشجویان با انتخاب گرایش وارد دانشگاه می شدند اما از سال 95 دانشجویان در ابتدا فاقد گرایش بوده و در سال سوم گرایش خود را از بین گرایش فناوری اطلاعات و گرایش معماری سیستم های کامپیوتری انتخاب می کردند. دسته دیگهای از دوستان تا ترمهای دوم سوم اصلن اطلاعی از آینده رشتشون ندارن و نمیدونن که کلن قراره چی بشه و یا خیلی دیگه از بچهها هستن که با دنیای عظیمی از تکنولوژیهای مختلف روبهرو میشن و نمیدونن چیو انتخاب بکنن و وقت و انرژیشون رو روی چی سرمایهگذاری بکنن.

یعنی با جرئت میتونم بگم که از هر ۱۰ نفر فارغالتحصیل این رشته چیزی حدود ۷نفر هیچ تخصصی از هیچکدوم از شاخههای مهندسی کامپیوتر ندارن و فقط دروس رو پشت همدیگه پاس کردن و رسیدن به تهش… چون استرالیا یکی از بهترین کشورها برای دانشجویان مهندسی کامپیوتر است. چون تقریبن خیلی از مطالب رو به خاطر اینکه قبلن توی اون لینکها مفصل توضیح داده شدن رو اینجا بازگو نکردم و همه اونها مکمل این پست هستند. چون به هیچوجه ساده نیست و رشتههای سادهتری برای اینکار وجود دارن. دنیا دنیای هوشمصنوعی و یادگیری ماشین هستش و تمام برنامهها و وباپلیکیشنها به این سمت دارن پیش میرن و در واقع این موضوعات از حوزههای ترند روز دنیا هستند و به شدت بازارکار جهانی خوبی داره. یادگیری ماشین و داده کاوی بخشی از فعالیتهایی است که مهندسین این گرایش روی آن تمرکز دارند. نرم افزار، معماری کامپیوتر، هوش مصنوعی، علوم کامپیوتر، الگوریتم و محاسبات و بیوانفورماتیک و IT گرایش هایی است که شما میتوانید در مقطع کارشناسی ارشد برای ادامه تحصیل انتخاب کنید. شما میتوانید برای تحصیل در خارج از کشور در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اقدام کنید.

همانطور که تا اینجا متوجه شدید یکی از بهترین مقاصد مهاجرت برای مهندسان کشور پیشرفته اتریش است. همچنین شهریه های دانشگاه های آلمان به نسبت دیگر کشور ها مقرون به صرفه تر می باشد. 9- روابط کاری خوب مهندس کامپیوتر باید مهارت های کار گروهی را بدست آورد زیرا شاید در یک پروژه باید گروهی کار نمایند پس باید مهارت ارتباط بر قرار کردن با افراد و همچنین کار تیمی را یاد بگیرند. پس اگر به این رشته علاقه دارید، در کنکور ریاضی شرکت کنید. پیشنهاد من به این دوستان مطالعه توی حوزههای موجود در دنیای آیتی هستش و اینکه سعی کنن خیلی زود علاقه خودشون رو پیدا بکنن و سریع برن توی مسیرش. در آخر هم تاکید میکنم که حتمن حتمن مطالبی که به این پست لینک شدند رو یک سری بزنین و مطالعه بکنیدشون. اما حالا نکته مهم اینجاست که اگر شما هدف استاد دانشگاه شدن دارین، هدف مهاجرت تحصیلی و بورسیه شدن و یا تحصیل در مقطع ارشد توی یک دانشگاه خوب دارین، دقیقن باید همین روال گفته شده بالا رو طی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید