دانشگاه خاتم :: گروه مهندسی کامپیوتر

اما این همه ی ماجرا نبود. این رشته بازار کار خوبی در ایران و سایر کشورها دارد اما توانایی، مهارت و گرایش ما بی شک بر درآمد و موقعیت شغلیتان موثر خواهد بود. در رشته کامپیوتر هم این موضوع اهمیت دارد. دانش آموزانی که به گرایش های مختلف مهندسی کامپیوتر علاقه دارند باید دروس گرایش مورد نظر خود را در طول دوره کارشناسی انتخاب کنند. در فیلم زیر گرایش سخت افزار (معماری کامپیوتر) توسط زنده یاد دکتر سید مهدی فخرایی مدیر سابق گروه سخت افزار دانشگاه تهران معرفی شده است، دکتر سید مهدی فخرایی در سال 1339 در دزفول متولد شد و تحصیلات دوره دبیرستان را در مدرسه وابسته به دانشگاه شیراز پس از انتخاب به عنوان دانشآموز نخبه برگزیده گذراند، وی سپس در رشته مهندسی برق و الکترونیک موفق به اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران شد و دوره دکتری خود را در همین رشته در دانشگاهی در کانادا ادامه داد. ۱. درس های دوره دکتری با احتساب تعداد واحد دروس مصوب توسط موسسه آموزشی، باید از بین درسهای ارائه شده برای دوره تحصیلات تکمیلی مهندسی کامپیوتر (کارشناسی ارشد و دکتری) با نظر استاد راهنمای دانشجو اخذ شود.

در سال 96 گرایش های رشته های مختلف از دفترچه انتخاب رشته حذف شد٬بنابراین رشته مهندسی کامپیوتر که دارای گرایش های سخت افزارـ نرم افزار و فناوری اطلاعات(IT) بود٬همه با عنوان رشته مهمندسی کامپیوتر ارائه میشوند. حرفه مهندسی کامپیوتر ، انتخاب ها و گزینه های زیاد شغلی را در دسترس شما قرار می دهد. قطعا تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر بدون کنکور برای شما هزینه بر خواهد بود. اگر شما دانشآموز رشته علومتجربی هستید و میخواهید مهندسیکامپیوتر قبول شوید، باید رشته خود را به ریاضی و فیزیک تغییر دهید و برای انجام این کار باید دروسی که در رشته علوم تجربی قرار ندارند و در ریاضی و فیزیک قرار دارند را امتحان بدهید و در آنها قبول شوید. با گرایش های آن برای ادامه تحصیل آشنا می شوید. در ایران دانشگاههای زیادی برای تحصیل در این رشته وجود دارد و به دلیل هجوم دانشآموزان به رشته علومتجربی، قبولی در دانشگاههای برتر ایران برای رشته مهندسیکامپیوتر سادهتر شده است و با اندکی تلاش و پشتکار میتوانید وارد این رشته در بهترین دانشگاههای ایران شوید و به یک برنامه نویس حرفهای تبدیل شوید. برای کسانی که شرایط جسمی نامساعدی دارند من رشته مهندسی کامپیوتر را پیشنهاد میکنم، چون رفت و آمد کمتری نسبت به سایر رشتهها دارد.

سلام من فاطمه بشارت نیا هستم؛ دکتری مهندسی کامپیوتر نرم افزار از دانشگاه شهید بهشتی دارم. گرایش ها و تخصص های رشته مهندسی کامپیوتر در هر موسسه آموزشی و دانشگاه متغیر بوده و به طور اختصاصی توسط آن دانشگاه ارائه می شود. رشته مهندسی کامپیوتر در اکثر دانشگاههای معتبر سراسر جهان ارائه میشود و هر ساله دانشجویان زیادی برای اخد پذیرش از این دانشگاهها با یکدیگر به رقابت میپردازند. رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارائه می شود و 4 ساله است. در تمام دنیا پیشرفت تکنولوژی روزبهروز در حال گسترش است و این سرعت و شتاب، نیازمندی به متخصصین را روز به روز افزایش خواهد داد. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده روز افزون از کامپیوتر و اینترنت در تمام ابعاد زندگی بشری نقش رشته مهندسی کامپیوتر و مهندس کامپیوتر در جامعه بسیار پررنگ و ضروری است.کارخانه های بزرگ٬شرکت ها تجاری و صنعتی٬کسب و کار های اینترنتی و …

همچنین مهندسی کامپیوتر جزو رشتههای مورد نیاز در تمام کشورهای پیشرفته و در حال توسعه است. در مجموع این رشته در حال توسعه می باشد و قطعا در آینده گسترده تر هم خواهد شد. در واقع انسان انجام بخشی از کارهای خود را به سیستم های کامپیوتری و هوش مصنوعی سپرده است. رشته مهندسی کامپیوتر به طراحی و ساخت اجزای سخت افزاری سیستم های کامپیوتری و همچنین نرم افزارهای لازم برای کار با آن ها و پشتیبانی یا مدیریت سیستمهای اطلاعاتی، رایانه، نرمافزار و سختافزارمی پردازد. دانشجویان این گروه در موضوعات مختلف مرتبط با نرم افزار، سخت افزار، شبکه، و مدیریت IT مشغول تحصیل و تحقیق می باشند.گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه خاتم با پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد از سال 1393 کار خود را آغاز نموده است. دروس مشترک دو رشته شامل زبان انگلیسی، شیمی، کارگاه کارآفرینی، انسان و محیط زیست، نگارش، فارسی، ریاضی دهم، عربی، دینی، هویت اجتماعی، تفکر و سواد رسانهای، آمادگی دفاعی، جغرافیای ایران، تاریخ معاصر، سلامت و بهداشت و مدیریت خانواده است. گرایشهای کارشناسی ارشد کامپیوتر شامل گرایشهای نرم افزار، هوش مصنوعی، شبکههای کامپیوتری، رایانش امن و معماری کامپیوتر (سخت افزار) است.

دیدگاهتان را بنویسید