دانشگاه خاتم :: گروه مهندسی کامپیوتر

برای مثال میتوان به هزینهی ارسال مدارک و اپلیکیشن، هزینهی شرکت در آزمون و … شما میتوانید مدارک خود را به آنها بدهید و از آنها در این زمینه کمک بخواهید. این در حالی است که کورس های دانشگاهی همراه با دوره های کارآموزیز(دارای حقوق) 1 تا 2 ساله بوده و شما را با تجربه بسیار مهم عملی آشنا خواهد کرد. برای مثال میتوانید در کنترل سیستم، برنامهنویسی، توسعهی نرمافزارهای مختلف و مهندسی ارتباطات مشغول شوید و درآمد بسیار بالایی داشته باشید. برای مثال میتوان به دانشگاه ملبورن، کرتین و New Castle و La Trobe اشاره کرد. تضمین میکنیم که چند هفته بعد، ایمیل پذیرش را از دانشگاه دریافت خواهید کرد. ریاضیدان و فیلسوف معاصر شوروی ، علم ریاضی کاربرد فراوانی درسایر دانش ها ، صنعت و درهمه زمینه های مربوط به زندگی بشری دارد این رشته درحال حاضر از بین داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی دانشجو می پذیرد اما دکتر جلالی معتقداست که رشته IT باید از بین داوطلبان هر ۵ گروه آزمایشی دانشجو بپذیرد و آزمون این رشته باید به صورت نیمه متمرکز برگزار گردد تا علاقه مندترین و مستعد ترین داوطلبان وارد این رشته گردند .

مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار، مناسب کسانی است که به طراحی و کنترل دستگاه های سخت افزاری علاقه دارند و در یادگیری این مباحث دارای استعداد خوبی هستند. مسلما تمام سیستمهای کامپیوتری فارغ از نرم افزاری یا سخت افزاری بودن آنها، علاوه بر توسعه به پشتيبانی و نگهداری هم نیاز خواهند داشت. برای مهندسان کامپیوتر در بیشتر شرکت های تولید کننده قطعات و دستگاه ها، شرکت های ساخت اپلیکیشن، شرکت های نرم افزاری و … در برنامه درسی فعلی رشته مهندسی کامپیوتر ابتدا مبانی علمی ریاضی و فیزیک، ریاضیات گسسته، و مبانی برنامهنویسی به دانشجو ارائه میشود تا دانشجو اطلاعات پایه برای فراگیری دروس بعدی را کسب نماید. در مقطع کارشناسی دروسی مانند نظریه زبانها و ماشینها، نظریه محاسبات، ریاضیات گسسته، نظریه گراف، ساختمان دادهها و طراحی الگوریتمها بیشتر مورد توجه قرار دارند. این افراد باید به دروس ریاضیات دبیرستان تسلط داشته باشند. بدون یاد گرفتن این دروس و مفاهیم آنها نمی توان یک برنامه نویس خوب شد. اما به هر حال وضعیت برای یک دانشجوی بینالمللی سخت خواهد بود.

دولت استرالیا کمکهای مالی و وامهای دانشجویی خوبی را برای دانشجویان فراهم میکند تا بتوانند تحصیلات خود را ادامه دهند. در ادامه راجع به تحصیل در استرالیا، موقعیتهای شغلی و درآمد دانشجوی مهندس کامپیوتر در آن صحبت خواهیم کرد. اگر قصد فعالیت به عنوان فریلنسر دارید هم همه چیز بستگی به خودتان دارد. اگر چه تعداد فارغ التحصیلان این رشته با توجه به تعدد دانشگاههای پذیرنده در رشته مهندسی کامپیوتر بسیار زیاد شده است اما همچنان یکی از مشاغلی است که بازار کار قابل توجهی را می تواند با توجه به خلاقیت فرد داشته باشد. بنابراین تمرکز روی موارد گفته شده بسیار لازم و ضروری می باشد. در کنار تولید و فروش نرم افزار بر اساس نیاز شرکت ها، فرد می تواند نرم افزارهای مختلفی را بر اساس نیاز جامعه تولید نماید و آنها را به فروش برساند. اکنون حدود دو دهه است که ضریب نفوذ کامپیوتر در میان خانوادههای ایرانی رفته رفته افزایش یافته و میزان استفاده از آن حتی در میان افراد پا به سن گذاشته نیز سیر صعودی داشته است. حتی در کشور های مختلف می توانند فعالیت کنند و طرفداران زیادی دارند. تنها نگرانی به قسمت نرم افزار مربوط می شود که باید مهندسان خلاق به تهیه نرم افزارهای مفید دست بزنند تا نیازها برطرف شود.

با پیشرفت علم و تکنولوژی نیاز افراد به متخصصان کامپیوتر در زمینه های مختلف بیشتر می شود. استخدام می شوند. اکنون چشم انداز روشنی نسبت به آینده شغلی رشته کامپیوتر وجود دارد. پیشرفت تکنولوژی را میتوان وابسته به توسعه حوزه کامپیوتر و زبانهای برنامهنویسی دانست به این دلیل که امروزه تمامی فعالیتهای صنایع در گرو گامهایی است که حوزه کامپیوتر در جهت توسعه خود برمیدارد. این افراد با توجه به دانش و پشتکاری که دارند میزان درآمد مختلفی را خواهند داشت و هم چنین به طور متوسط میزان درآمد قابل قبول و ایده آلی دارند. اجزاء فیزیکی و قابل لمس کامپیوتر مانند مدارها و بردهای الکترونیکی سخت افزار نامیده می شوند.نرم افزار جزء غیرقابل لمس کامپیوتر است. این نرم افزارها می تواند نرم افزارهای حسابداری، نرم افزارهای فروش و یا هر نرم افزار دیگری باشد. شاید کمتر کسی باشد که که حداقل جزئیاتی را از این رشته پر طرفدار در عصر امروز نداند.

دیدگاهتان را بنویسید