رشته مهندسی کامپیوتر در خارج. تحصیل،کار و مهاجرت.موسسه GO2TR

فردی خلاق باشد تا مسائل را به صورت خلاقانه حل نماید و با کمترین هزینه حل شود . میانگین هزینه زندگی در کشور سوئیس 1400تا 2000 فرانک سوئیس در ماه است. گزینههای اپلای یا کار در خارج از کشور چیست؟ درست است که حقوق مشاغل مهندسی کامپیوتر نسبت به سایر زمینهها بیشتر و سرعت رشد نیز بالاتر است، اما هنگام شروع کار بهتر است فرد در پی کسب تجربه باشد و کمتر به مسایل مالی فکر کند. همانطور که اشاره شد این دو رشته همپوشانی زیادی دارند اما تفاوت هایی نیز باهم دارند برای اپلای،رشته علوم کامپیوتر بهتر از مهندسی کامپیوتر است چون علوم کامپیوتر جامع تر از مهندسی کامپیوتر می باشد. در گرایش سخت افزار مهندسی کامپیوتر هر فرد دانشجو می تواند با تمامی قطعات به کار رفته در ساخت انواع کامپیوتر و لپ تاپ آشنا شود و در مورد نحوه کار و عملکرد آن ها اطلاعات مفصلی را بدست آورد.

اگر دانشجویی در مقطع لیسانس در گرایش سخت افزار تحصیل کرده باشد میتواند بدون گذراندن واحدهای جبرانی در این رشته مشغول به تحصیل شود. اما به این معنا نیست بدون داشتن این فاکتورها شما موفق نخواهید شد. رشته مهندسی كامپیوتر با توجه به گرایش های سخت افزار و نرم افزار به طراحی و ساخت اجزی مختلف كامپیوتر و تولید نرم افزارها و سیستم های کاربردی می پردازد و از آنجا که تصور زندگی روزمره بدون حضور کامپیوتر غیر ممکن می باشد اهمیت آن مشهود می باشد. به عنوان مثال با پیشرفت سیستم عامل ها از ویندوز ۹۸ به ویندوز XP و ویندوز ۷ ، حافظه کوتاه مدت (RAM) بسیاری از کامپیوترهای شخصی تعویض شد یا توسط کارشناسان سخت افزار ارتقاء پیدا کرد. البته باید گفت که یکی از مزایای مشاغل و فعالیتهای مهندسی کامپیوتر این است که در بسیاری از موارد، فرد میتواند از راه دور نیز به کار خود ادامه دهد؛ ابزارها و امکانات موجود و همچنین ذات مهندسی کامپیوتر به افراد این اجازه را میدهد که از هر نقطهی جهان با یکدیگر در تماس باشند و کار خود را پیش ببرند. باید در نظر داشته باشید که درآمد تخصص های دیگر مانند تخصص امنیت شبکه، هوش مصنوعی، سختافزار و …

هرچند مقطع دکترای فناوری اطلاعات در ایران ارایه نمی شود، اما انجام امور تحقیقاتی و دستیابی به نظریه های جدید از محورهای اصلی در این مقطع محسوب می شود. رشته مهندسی کامپیوتر که به طراحی و ساخت اجزای مختلف رایانه می پردازد، لذا اهمیت بسیار زیادی در دنیای امروز برخوردار است. با این حال، مهندسان کامپیوتر معمولاً برنامه هایی را برای سیستم های مبتنی بر رایانه می نویسند. همه مفاهیمی هستند که با بالاترین دقت و در کوتاهترین مدت زمان ممکن در برنامه های نرم افزاری رایانه انجام می شوند. به طور کل معمولا تفکیک واضحی میان جنبههای مختلف نرم افزاری و سخت افزاری در رشتهی تحصیلی مهندسی کامپیوتر وجود دارد. اشتباه 1: مهندسی کامپیوتر یک رشتهی تجربی است و نیاز به تحصیل آکادمیک ندارد. مهندسی کامپیوتر یکی از کاربردی ترین رشته های مهندسی در ایران است که به آموزش مفاهیم بنیادین سیستم های رایانه ای و انواع مهارتهای کاربردی مرتبط با آنها میپردازد. این گرایش زیر رشتهای از مخابرات و کامپیوتر تلقی میشود، فارغالتحصیلان این گرایش میتوانند طراحی و پیکربندی شبکههای کامپیوتری را انجام بدهند، علاوه بر آن قادر هستند امنیت در شبکههای کامپیوتری را ایجاد بکنند؛ از دیگر فعالیتهای منحصر به فرد این گرایش میتوان به ساخت برنامههای تحت WEB و پیادهسازی سیستمهای توزیع شده اشاره کرد.

درصد بسیار زیادی از فارغالتحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر تمایل دارند تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاههای خارج از کشور ادامه دهند و یا در آنجا مشغول به کار شوند. حتی فارغالتحصیلان تازه کار نیز میتوانند شغل و درآمد خوبی در استرالیا داشته باشند. اشتباه 7: قرار است در شروع کار میلیونر شوم. چطور میتوانید با استفاده از حسگرهای نوری و با استفاده از آشکارسازی حرکت اشیا و افراد مقابل دوربین، به دستگاه سیگنال بدهید که از حالت آماده به کار خارج شود و شروع به ضبط تصاویر و ارسال آنها به اینترنت کند؟ اشتباه 4: برای شروع مهندسی کامپیوتر باید پیشزمینهی برنامه نویسی داشته باشیم. از دیگر موارد مهمی که قبل از انتخاب رشته مهندسی کامپیوتر و اشتغال به کار در این رشته تحصیلی باید به آن توجه لازم را مبذول دارید در رابطه با دروس مهندسی کامپیوتر است. ساخت و طراحی رباتها و گجتهای جدید در حوزهی رباتیک امکان پذیر است و دانشآموختگان این رشته به این کار مشغولند. یک کیت رزبریپای را میتوان با افزودن امکان و قطعات دیگر به یک دستگاه کاربردی تبدیل کرد. اما متوسط درآمد رشته مهندسی کامپیوتر برای یک کارشناس کامپیوتر ماهیانه حداقل 900 هزار تومان تا 5 میلیون تومان و کار در شرکتهای بزرگ درآمدی بین 1200000 تا 5300000 تومان را به صورت استخدامی دریافت میکنند اما بد نیست بدانید که بعضی افراد با قبول پروژههای مختلف کامپیوتری و برنامهنویسی، حداقل درآمد 5 میلیون تا سقف 20 میلیون را دریافت میکنند که البته بستگی به سطح پروژه درخواستی و میزان مهارت فرد دارد؛ و بسته به سابقه کار فرد این مبلغ میتواند بیشتر هم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید