رشته مهندسی کامپیوتر در خارج. تحصیل،کار و مهاجرت.موسسه GO2TR

با توجه به این که شما دوست عزیز خواننده این نوشته به دنبال اطلاع از همه چیز درباره رشته مهندسی کامپیوتر هستید در این بخش از نوشته حاضر با شما با ذکر لیست دروس مهندسی کامپیوتر در خدمتتان هستیم. در صورت عدم سازگاری با گروه در بازار کار رشته کامپیوتر به مشکل بر میخوره. فعالان در این زمینه، نیاز به مهارت و تخصص لازم برای کار بر روی پروژههای مختلف دارند. اگر شما هم قصد اپلای کردن با رشته های علوم کامپیوتر و یا مهندسی کامپیوتر را دارید ما در این مقاله از موسسهٔ آرمان من به تمامی سوالاتی که در فرآیند اپلای ممکن است برای شما پیش بیاید، پاسخ خواهیم داد. از دیگر موارد مهمی که قبل از انتخاب رشته مهندسی کامپیوتر و اشتغال به کار در این رشته تحصیلی باید به آن توجه لازم را مبذول دارید در رابطه با دروس مهندسی کامپیوتر است. آیا با گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر آشنایی دارید؟ از جمله موارد مهمی که قبل از هر گونه اقدامی برای ادامه تحصیل و یا اشتغال به کار در مهندسی کامپیوتر باید به آن توجه لازم را مبذول دارید در رابطه با داشتن توانمندی ها و مهارت های لازم برای ورود به آن است.

در این گرایش از مهندسی کامپیوتر آموزش های لازم برای طراحی و استفاده از انواع و اقسام نرم افزارهای مفید و کاربردی به دانشجویان داده می شود. لازمهی این رشته است؛ مهندسی کامپیوتر همواره خواهان زیادی داشته و دارد اما چیزی که از همه بیشتر اهمیت دارد استمرار در این رشته است، بسیاری از افراد بعد از فارغالتحصیلی دیگر این رشته را دنبال نکردهاند در حالی که علاوه بر جذابیت در حوزهی کامپیوتر درآمد بالای آن نیز وسوسه برانگیز است. نرم افزارهایی سیستمی و یا کاربردی که الزاماً برای کار با کامپیوتر و یا لپ تاپ باید بر روی دستگاه نصب و راه اندازی شوند. هوش مصنوعی موضوع داغ و پر بحث این روزهای تکنولوژی است که در تلاش است تا حضور انسان در فعالیتها را کمرنگتر کرده و از سیستمهای الکترونیکی شبیهسازی شده، در جهت افزایش توانایی و دقت تلاش کنند؛ بنابراین برای ساخت چنین سیستمهایی به مهندسین کامپیوتر با علم هوش مصنوعی نیاز است، علاوه بر این نیاز به تحلیلگران داده برای دادهکاوی اطلاعات و بهینهسازی آنها بهترین فرصت برای فعالیت در شاخههای کامپیوتری است که به میزان توانایی علمی و عملی وابسته میباشد. البته در اینجا لیست دروس مهندسی کامپیوتر در گرایش نرم افزار خدمتتان عرض می شود.

شرکتهایی که فارغ التحصیلان گرایش سخت افزار قادر به همکاری با آنها خواهند بود. میپردازند. هدف از دوره کارشناسی ارشد شبکههای کامپیوتری پرورش مهندسینی است که بتوانند به طراحی، پیکربندی و پیادهسازی شبکههای کامپیوتری پیشرفته و برنامه نویسی تحت شبکه بپردازند و با مهندسان گرایشهای دیگر مثل تجارت الکترونیک در زمینه بسترسازی برای فعالیتهایشان، همکاری کنند. به طور مثال میانگین حقوق پیشنهادی کارفرما ها در آگهی های تبلیغاتی برای جذب نیروی جوان (جونیور) برنامه نویس حدود 5-6 میلیون تومان و میانگین حقوق پیشنهادی برای جذب برنامه نویس ماهر (سنیور) حدود 7-12 میلیون تومان است. در واقع، نرم افزارها همان برنامه هایی هستند که با نصب و راه اندازی آن ها در سیستم کامپیوتر خود می توانید با دستگاه کار کنید. در گرایش سخت افزار مهندسی کامپیوتر هر فرد دانشجو می تواند با تمامی قطعات به کار رفته در ساخت انواع کامپیوتر و لپ تاپ آشنا شود و در مورد نحوه کار و عملکرد آن ها اطلاعات مفصلی را بدست آورد. به جز کانادا کشور سوئیس نیز یکی دیگر از کشورهایی است که درآمد مهندسی کامپیوتر در آن بسیار بالاست. به عنوان مثال دانشجویان زیادی بودهاند که در رشته ارشد معماری کامپیوتر دانشگاه شریف یا تهران قبول شدهاند و در دوران تحصیل وارد فیلد شبکه یا امنیت یا مالتی مدیا یا رباتیک و یا دیگر موضوعات شدهاند.

به این معنا که برای برخی از پست ها داشتن مدرک کارشناسی کافیست اما در برخی دیگر از پست ها و مشاغل بدون داشتن مدارک کارشناسی ارشد و یا دکتری نمی توان به کار مشغول شد. از طرف دیگر، با توجه به پیشرفت های قابل توجه در دنیا در زمینه تکنولوژی و لزوم استفاده از کامپیوتر برای انجام بسیاری از کارها بیکاری در این رشته در ایران وجود نداشته و هر فرد می تواند درآمد عالی با کار در حوزه های کامپیوتری داشته باشد. این در حالی است که شهریه مقطع کارشناسی مهندسی کامپیوتر در کانادا نیز به طور میانگین بین 15 تا 30 هزار دلار در سال است. دوره کارشناسی مهندسی کامپیوتر بر رابطه بین سختافزار و سیستمهای نرمافزاری کامپیوتر تمرکز دارد. گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه خاتم در حال حاضر دارای 3 عضو هیئتعلمی تمام وقت، بیش از 200 فارغالتحصیل و 120 دانشجوی در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد است. در واقع، این کشور به وجود متخصصانی خبره و کاردان در حوزه کامپیوتر نیاز مبرمی داشته و در نتیجه می توان انتظار بالاترین درآمد مهندسی کامپیوتر را از اشتغال به کار در این رشته دانشگاهی در استرالیا داشت. جالب اینجاست که بازار کار مهندسی کامپیوتر به اندازه ای خوب است که حتی در دوران دانشجویی هم می توانید وارد بازار کار مهندسی کامپیوتر شوید و از این راه درآمد داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید