شرایط مهاجرت مهندسان به اتریش📐

دشوار می شود. تکوین دنیای جدید قبل از هر چیز مدیون دستاورد تکنولوژی های نوین اطلاعاتی و ارتباطاتی است. در حال حاضر يكي از دغدغه هاي مهم صنعت کشور عدم وجود سیستم های مبتنی بر فناوری های نوین و همچنین عدم حمايت كافي از بخش توليد به ويژه توليدات بخش خصوصي است. چنانچه نیاز دارید درباره شرایط مهاجرت مهندس ها به اتریش با افراد متخصص در این زمینه مشاوره داشته باشید، میتوانید با مؤسسه سفیران ایرانیان در تماس باشید. 4. بازار کار و شرایط شغلی این رشته در ایران چگونه است؟ عیسی زارع پور، فعالیت خود را در مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در سن ۲۶ سالگی شروع کرد. چرا که این رشته روز به روز در حال پیشرفت میباشد و لحظه ای غفلت ، شما را از این فضا دور خواهد کرد و از دریافت اطلاعات مهم و به روز جا خواهید ماند. دستیابی به بالاترین سطح از علم و فناوری گرچه دشوار می باشد، لکن ضرورتی است که در سایه استعدادهای درخشان جوانان کشور که تاریخ شاهد بروز شکوفایی آن در مقاطع مختلف بوده است.

اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی آسانتر است. مهندسی کامپیوتر یکی از رشته های پرطرفدار کنکور سراسری ریاضی به حساب می آید که هر ساله داوطلبان زیادی به قصد قبولی در این رشته وارد رقابت تنگاتنگ کنکور سراسری می شوند. ایشان همچنین دکتری دوم خود را در رشته بیوانفورماتیک (دانشگاه اکول پلیتکنیک فرانسه) گذراندهاند. کشور آمریکا سابقه پر باری در رشتهٔ علوم کامپیوتر دارد. همچنین اغلب این دانش و فناوری در خارج از کشور دریافت شده و مسلما به زبان انگلیسی و یا زبان خارجی دیگری میباشد. اگر تعداد پوزیشن هایی که برای اپلای در مقطع دکتری در رشته کامپیوتر وجود دارد نگاه کنید متوجه میشوید که بالای 80 درصد تمامی پوزیشن ها برای فیلدهایی است که در اصل مربوط به رشته هوش مصنوعی است، یا اگر پروژه هایی که غول های تکنولوژی در سال های اخیر تعریف کرده اند نگاهی بیندازید متوجه میشوید که اکثرا پروژه هایی هستند که مربوط به فیلدهای هوش مصنوعی میشود.

بنابراین اگر در سال ۲۰۱۹ به دنبال شغلهای پردرآمد رشتهی کامپیوتر هستید، این موقعیت را به لیست خود اضافهکنید. ایشان کارشناسی خود را در سال ۱۳۵۴ از دانشکدهٔ مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف و کارشناسی ارشد خود را در سال ۱۳۵۶ از دانشکدهٔ برق و علوم کامپیوتر دانشگاه برکلی در کالیفرنیا اخذ کرد. تا سال ۲۰۲۸، برای شغلهای مرتبط با علوم ۱۶درصد و برای شغلهای مرتبط با مهندسی ۶درصد رشد پیشبینی میشود. همانطور که به عنوان نمونه شغل های مرتبط با رشته رایانش امن بیان شد. از میان دروس رشته مهندسی کامپیوتر کدام یک از بقیه مهم تر هستند؟ همانطور که میدانید رشته مهندسی کامپیوتر و علوم کامپیوتر هر روز اطلاعات جدید و به روزی را به دانش خود اضافه میکند. دروس ارائهشده برای هرکدام از این دو رشته بسته به دانشگاه انتخابی ممکن است متفاوت باشد. تنها نگرانی به قسمت نرم افزار مربوط می شود که باید مهندسان خلاق ایرانی اقدام به تهیه نرم افزارهای گوناگون و کارآمد کرده تا تنها مصرف کننده صرف نباشیم. برای ادامه تحصیل تا دوره کارشناسی در رشته کامپیوتر دانشجویان فقط می توانند در دانشگاه های فنی حرفه ای، علمی کاربردی و آزاد درس بخوانند و برای کارشناسی ارشد و دکتری می توانند در دانشگاه های دولتی درجه یک به ادامه تحصیل بپردازند.

دانشجویانی که در این رشته درس میخوانند زبان های مختلف برنامه نویسی و نحوه کار با سیستم عامل های متعدد و طراحی الگوریتم ها را یاد می گیرند. این رشته در کارشناسی شامل سه گرایش سخت افزار، نرم افزار و فناوری اطلاعات می باشد که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم. اما بر اساس رقابت های تحصیلی مابین دانشجویان این مقطع و جوی که برای این رشته حاکم است، بیشتر دانشجویان فکر مهاجرت برای ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند. از این رو زمینه های شغلی زیادی برای رشته کامپیوتر نیز فراهم شده است. برای همه رشته های کامپیوتر زمینه های شغلی مناسبی وجود دارد. ریاضیدان و فیلسوف معاصر شوروی ، علم ریاضی کاربرد فراوانی درسایر دانش ها ، صنعت و درهمه زمینه های مربوط به زندگی بشری دارد این رشته درحال حاضر از بین داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی دانشجو می پذیرد اما دکتر جلالی معتقداست که رشته IT باید از بین داوطلبان هر ۵ گروه آزمایشی دانشجو بپذیرد و آزمون این رشته باید به صورت نیمه متمرکز برگزار گردد تا علاقه مندترین و مستعد ترین داوطلبان وارد این رشته گردند . فناوری اطلاعات یک رشته بین رشته ای است.

دیدگاهتان را بنویسید