صفحه اصلی کنفرانس – پانزدهمین کنفرانس ملی علوم و مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات

شما میتوانید به عنوان یک فارغ التحصیل رشته کامپیوتر در بخش های خصوصی و دولتی مشغول به کار شوید و یا حتی خودتان به عنوان یک کارآفرین مشغول به کار شوید. با فارغ التحصیلی از رشته مهندسی کامپیوتر، موقعیت های شغلی متعددی از جمله توسعه دهنده نرم افزار، مهندس سخت افزار، متخصص IT، طراح سیستم و موارد متعدد دیگری در صنعت های مختلف نرم افزار سازمانی، اتوماسیون، هوافضا، خودکارسازی و رباتیک، شبکه و پایگاه های داده، خدمات درمانی و سلامت، بخش امنیت در انتظار شما خواهد بود. جان کلام اینکه با وارد شدن به این گرایش باید در زمينه توليد ابزارها و طراحی مدارهای ديجيتال کار کنید. 3- برنامه نویسی یکی از پر درآمد ترین ها در این رشته برنامه نویسی و کد نویسی در زمینه های مختلف می باشد که افراد می توانند با زبان و نرم افزاری و پلتفرمی که علاقمند هستند کار کرده و برای یک کسب و کار عالی مهارت کسب نمایند. شما با این مهارت علاوه بر ایجاد یک سایت برای خود میتوانید وب سایت دیگران را مدیریت و درآمد خوبی کسب کنید. 8- رابط کاربری مهندسین کامپیوتر باید بتوانند درک کاملی از کامپوتر پیدا نمایند و اصول کار آن ها را فرا گیرند تا بتوانند بهترین رویکرد را برای سیستم انتخاب کنند همچنین باید بتوانند با یک سری رابط ها و میان افزار ها و برنامه های کاربردی مهارت کسب کرده و با آن ها کار نمایند.

7- داده کاوی در یک سری از مشاغل مرتبط با کامپیوتر متخصصین باید یک سری تکنیک هایی که در داده کاوی و یا سازماندهی آن ها می باشد را فرا گرفته و بتوانند در صورت نیاز از آن ها استفاده نمایند. طبق ارزیابی ها این شغل تا سال 2029 رشد 5 درصدی خواهد داشت. تا سال ۲۰۲۸، برای شغلهای مرتبط با علوم ۱۶درصد و برای شغلهای مرتبط با مهندسی ۶درصد رشد پیشبینی میشود. با توجه به توضیحات گفته شده روند رو به رشد استفاده از کامپیوتر در زندگی روزانه، اشتغال و موقعیت کاری برای فارغ التحصیلان این رشته فراهم است تا در قالب شرکتهای تولیدکننده نرم افزار، شرکتهای تولیدکننده قطعات، مراکز صنعتی تولیدی، شرکتها و مؤسسات خدماتی، مراکز آموزشی و … از زمان ظهور تلفنهای هوشمند، برنامههای تلفن همراه به مهمترین کانون شرکتها تبدیل شدهاند. نکته مهم: گرایشهای دوره کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر در ادامه معرفی شدهاند و به علت اهمیت گرایش هوش مصنوعی، این گرایش به تفصیل توضیح داده شده است. من از قبل دانشگاه به عنوان برنامهنویس فریلنس در حال کار بودم و بیشتر برنامههای وب و موبایلی را توسعه میدادم اما ترم آخر دانشگاه تصمیم گرفتم به سراغ محصول بروم و به عنوان مدیر محصول، تیمهای مختلف را مدیریت کنم.

کیان افشار گفته است: از دوم دبستان تئاتر را شناختم و از آن سن تجربه اش کردم از همان موقع هم همیشه می گفتم، بزرگ شوم بازیگری را انتخاب می کنم و از همان زمان هم پدر و مادرم تمایلی به انتخابم نشان نمی دادند. جواب این است که هیچ بازیگری حاضر نبود ۷-۶ سال با دستمزد، شرایط و بی برنامگی مقطعی که داشتیم، با پروژه کنار بیاید. دقت کنید یادگیری مهندسی کامپیوتر با صد درس هم ممکن نیست! نرمافزار، سختافزار و علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات سه گرایش اصلی رشته کامپیوتر است که شمابرای تحصیل در مقطع کارشناسی میتوانید انتخاب کنید. پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد-گرایش هوش مصنوعي و رباتیک، گام بعدی دانشگاه صنعتی همدان در جهت فراهم آوردن محیط پژوهشی مناسب، برای دانشجویان بود. تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است. آقای بهرام رادان ، پیش از اینکه بازیگر شوم از دوستان من بودند و پس از ورودم به دنیای بازیگری این دوستی بواسطه همکاری پررنگ تر شد او ترانه های مرا خواندند و از چهار، پنج تا از این ترانه ها در آلبومشان استفاده کردند. به طور مثال میانگین حقوق پیشنهادی کارفرما ها در آگهی های تبلیغاتی برای جذب نیروی جوان (جونیور) برنامه نویس حدود 5-6 میلیون تومان و میانگین حقوق پیشنهادی برای جذب برنامه نویس ماهر (سنیور) حدود 7-12 میلیون تومان است.

در حال حاضر، کشورهایی چون ژاپن، روسیه و چین جزء بهترین کشورهای آسیایی برای مهندسان کامپیوتر هستند. در زمان حاضر، صنعت بازیهای کامپیوتری نیز رونق قابل توجهی دارد و از همین رو برای افرادی که تمایل دارند پس از فارغ التحصیل شدن در رشته مهندسی کامپیوتر به عنوان طراح و توسعهدهنده بازیهای رایانهای مشغول به کار شوند فرصتهای شغلی قابل توجهی در دسترس است. اقدامات مهاجرتی و حقوقی چه در کشور ایران و چه در سایر کشورهای دنیا دارای پیچیدگیهای فراوان است. برای مقطع دکتری این رشته اگر بتوانید به برخی از دانشگاههای خاص – خارج از ایران – وارد شوید به شما حقوق ماهیانه نیز تعلق میگیرد و میتوانید از این طریق درآمد مناسبی را کسب کنید و دغدغه چندانی برای ادامه تحصیل در یک کشور خارجی نداشته باشید. عیسی زارع پور در اسفند ۱۳۹۸ توسط سید ابراهیم رئیسی ( رئیس وقت قوه قضائیه ایران) بعنوان رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه انتخاب شد. در همه آن سال ها، چند تئاتر کوچک هم کار کردم. کیان افشار فعالیت اش را با گروه تئاتر آزیتا حاجیان در ماه های اول سال 83 شروع کرد. که در حال حاضر گرایش نرم افزار با تمرکز هوش مصنوعی در دانشگاه ملایر ارائه می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید