علوم کامپیوتر یا مهندسی کامپیوتر برای اپلای

فارغ التحصیلانی که مشغول به کار میشوند، در صورتی که فردی حرفه ای در این رشته نیستند، میزان حقوق دریافتی 2000000 میلیون تا 4000000 میلیون میباشد اما اگر فردی حرفهای و سابقه کار با رشته مرتبط داشته باشند بین 4000000 تا 7000000 میلیون درآمد دارد . این افراد میتوانند در رشته های کاردانی پیوسته دانشگاههای فنی حرفهای ، علمی کاربردی و دنشگاه آزاد به تحصیل بپردازند. در رابطه با بازار کار و فرصت های شغلی رشته مهندسی کامپیوتر لازم است بدانید که این رشته به دلیل کاربردی بودن در جوامع امروزی در وضعیت مناسبی قرار دارد و فارغ التحصیلان این رشته با بیکاری مواجه نخواهند شد.فارغ التحصیلان این رشته می توانند در شرکت های تولید کننده قطعات و دستگاه ها ، مراکز صنعتی و تولیدی به فعالیت های طراحی و پیاده سازی سیستمهای کامپیوتری سفارشی ، ارتقا کیفیت سخت افزار موجود به وسیله اصلاح های نرم افزاری و سخت افزاری ، ارتقا کیفیت شبکه های موجود، ایجاد شبکه های کامپیوتری به فعالیت بپردازند. رشته مهندسی کامپیوتر یکی از رشته های پر طرفداری است که هر ساله داوطلبان بسیاری خواهان کسب رتبه قبولی در این رشته و تحصیل در آن هستند.اما اگر بخواهیم به معرفی این رشته بپردازیم باید بگوییم که رشته مهندسی کامپیوتر ترکیبی از مباحث رشتههای مهندسی الکترونیک، مهندسی برق و طراحی نرمافزار است که به طراحی، توسعه و تولید سیستمهای کامپیوتری می پردازد.در واقع هدف از این رشته تربیت کارشناسانی است که بتوانند در زمینه تحلیل، طراحی، ساخت و راه اندازی دستگاه ها و مجموعه های سخت افزاری جدید، بررسی و شناخت مجموعه های سخت افزاری و نرم افزاری موجود، نگه داری، عیب یابی و تعمیر و اصلاح و توسعه به فعالیت بپردازند.رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی دو گرایش سخت افزار و نرم افزار را در برمی گیرد.گرایش سخت افزار فعالیت های آموزشی، پژوهشی و صنعتی در خصوص قطعات، بردها، تجهیزات و در نهایت سیستم های کامپیوتری در مقیاس های مختلف را شامل می شود و گرایش نرم افزار نیز آموزش و پژوهش در زمینه زبان های مختلف برنامه نویسی، سیستم های عامل مختلف و طراحی انواع الگوریتم ها را در بر می گیرد.

این افراد میتوانند در یکی از دانشگاههای سراسری، پیام نور، غیرانتفاعی، آزاد اسلامی مشغول به تحصیل میشوند. پس از اینکه در معرفی رشته مهندسی کامپیوتر با آینده این رشته آشنا شدهاید. به طور خلاصه میتوان گفت که این رشته از آینده شغلی خوبی در ایران برخوردار است و به طور قطع پس از اتمام تحصیل میتوانند فعالیت شغلی خود را آغاز نمایند . همانطور که قبلاً گفته شد دانشگاههای خارج از کشور براساس ملاکهایی رده بندی میشود که میتوان دانشگاه شانگهای و تایمز را مثال زد . به طور یقین میتوان گفت که میزان بیکاری در این رشته نسبت به رشتههای دیگر کم تر میباشد به این دلیل که هر یک از فارغ التحصیلان با کسب توانایی و مهارت میتوانند در بازار کار مهندسی کامپیوتر حاضر و هر چقدر میزان مهارت بیشتر باشد در مقابل درآمد زیادی را به دست میآورند . همچنین میزان درآمد با توجه به میزان تخصص و مهارت های شما نیز قابل تغیر می باشد.

افراد زیادی هستند که که علاقه دارند تا در خارج از کشور مشغول به کار شوند و با تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر باعث میشود افراد در خارج از کشور از بازار کار مهندسی کامپیوتر خوبی برخوردار شوند اما آن چیزی که بسیار مهم است این است که فارغ التحصیلان در هر جای دنیا نیاز دارند تا مهارت و تواناییهایی را کسب نمایند . برای قبولی در این رشته دانشگاهی باید به دروس دبیرستان مسلط بود. در مجموع درآمد متوسط فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر 12000000 میلیون میباشد . سطح درآمد هر یک از دانش آموختگان بستگی به پشتکار و دانش شخصی دارد . فارغ التحصیلان با ورود به دانشگاه در خارج از کشور با تحصیل در مقطع دکتری، حقوقی هم دریافت مینمایند و ی نوع کسب درآمدیبرای دانش آموختگان باشد . دانش آموختگان میتوانند در شرکتهایی که تولید کننده قطعات و دستگاهها ، مراکز صنعتی تولیدی مشغول به کار شوند . فارغ التحصیلان با اخذ مدرک رشته مهندسی کامپیوتر میتوانند در قسمتهای مختلف مشغول به کار شوند و تقاضا کننده بر این نوع فارغ التحصیلان بسیار زیاد میباشد . یکی از سوالات متداولی که از مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره توسط داوطلبان پرسیده می شود این است که تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر تا چه مقطعی امکان پذیر است؟

گرایش نرم افزار یکی از شناخته شده ترین شاخه های مهندسی کامپیوتر و دارای ارزشهای اجتماعی و اقتصادی است، زیرا بهرهوری انسان ها را بالا برده و چند و چون زندگی آنان را بهتر میکند. داوطلبان رشته مهندسی کامپیوتر زمانی که از یک دانشگاه معتبر با معدل بالا فارغ التحصیل میشوند، امکان ادامه تحصیل در خارج از کشور برای این افراد فراهم میشود . افرادی که در دانشگاه سراسری ایران (روزانه و شبانه) تحصیل و مدرکی را دریافت نموده اند درصد پذیرش نسبت به افرادی که در دانشگاه آزاد، غیر انتفاعی، پیام نور و علمی کاربردی تحصیل کرده اند بسیار بالا میباشد . درس بعدی دیگر برای قبولی در این رشته، درس فیزیک با ضریب ۳ در کنکور سراسری می باشد. دانشجویان دو سال آخر این رشته نیز می توانند وارد بازار کار شوند و مشغول به کار شوند.برای آگاهی از آخرین رتبه قبولی مهندسی کامپیوتر دانشگاه سراسری و آخرین تراز و رتبه قبولی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد کلیک نمایید. قبل از ورود به این رشته دانش خود را در مورد آن تکمیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید