معرفی دوره تحصیلات تکمیلی رشته مهندسی کامپیوتر

بسیاری از دانشگاهها پس از بررسی مدارک داوطلبان از آنها برای شرکت در مصاحبه دعوت میکنند و در طول مصاحبه دانشجویان را از نظر علمی مورد ارزیابی قرار ميدهند. همچنین بسیاری از دانشگاهها ورودی دارند و دانشجویان باید علاوه بر ارائه مدارک خود در این آزمونهای ورودی شرکت کنند. دانشجویان باید برای اخذ پذیرش از دانشگاههای آمریکا و کانادا در رشته مهندسی کامپیوتر، در آزمون GRE شرکت کنند و نمرات خوبی را در این آزمون کسب کنند. دروس تخصصی این رشته در تمام گرایشهای این رشته شامل دروس برنامهنویسی کامپیوتر، ساختمان دادهها، طراحی الگوریتم، پایگاه دادهها، سیستمهای عامل، مهندسی نرمافزار، شبکههای کامپیوتری، معماری کامپیوتر، مدارهای منطقی،مدارهای الکترونیک، مدارهای الکتریک، سیگنالها و سیستمها، الکترونیک دیجیتال، طراحی سیستمهای VLSI، آمار و احتمال، نظریه اتومات و زبان ها، تحلیل و طراحی الگوریتمها هستند. جهت مشاوره معرفی رشته مهندسي كامپيوتر و اطلاع از انتخاب رشته مهندسی کامپیوتر، کارشناسان صدای سنجش تحصیلی آماده پاسخگویی به سوالات شما داوطلب گرامی می باشد. بسیاری از فارغ التحصیلان رشته مهندسی سخت افزار کامپیوتر پس از فراغت از تحصیل اقدام به ارائه خدمات تخصصی در زمینه تعمیر انواع لوازم و تجهیزات کامپیوتری می کنند. در فیلم زیر گرایش سخت افزار (معماری کامپیوتر) توسط زنده یاد دکتر سید مهدی فخرایی مدیر سابق گروه سخت افزار دانشگاه تهران معرفی شده است، دکتر سید مهدی فخرایی در سال 1339 در دزفول متولد شد و تحصیلات دوره دبیرستان را در مدرسه وابسته به دانشگاه شیراز پس از انتخاب به عنوان دانشآموز نخبه برگزیده گذراند، وی سپس در رشته مهندسی برق و الکترونیک موفق به اخذ مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه تهران شد و دوره دکتری خود را در همین رشته در دانشگاهی در کانادا ادامه داد.

در گرایش نرم افزار همانطور که از نامش پیداست توسعه و بهینه سازی نرم افزارهای مختلف مورد مطالعه قرار می گیرند و در رشته سخت افزار نیز بهینه سازی و طراحی سیستم های سخت افزاری کامپیوتر مطالعه می شوند. هدف این رشته بسته به نوع گرایش تربیت افرادی است که در زمینه تحلیل، طراحی، ساخت و راه اندازی نرم افزارها و سیستمهای سخت افزاری جدید، بررسی و شناخت مجموعههای سخت افزاری و نرم افزاری موجود، نگهداری، عیب یابی و تعمیر و اصلاح و توسعه آنهاست. دروس تخصصی گرایش نرمافزار : ذخیره و بازیابی اطلاعات، اصول طراحی و ساخت کامپایلرها، اصول طراحی پایگاه دادهها، پروژه آزمایشگاه سیستم عامل، پروژه آزمایشگاه پایگاه دادهها، شبیه سازی کامپیوتری، مهندسی نرمافزار، تحلیل و طراحی سیستمها، پروژه نرمافزار، کارآموزی. هزینه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاههای سنگاپور به طور میانگین 20000 تا 45000 دلار سنگاپور در سال است. هزینه تحصیل در دانشگاههای چین برای رشته مهندسی کامپیوتر به طور میانگین 53000 یوآن چین است. هزینه زندگی دانشجویی در چین برای دانشجویان بین المللی مقرون به صرفه است. میانگین هزینه زندگی یک دانشجو در آمریکا 1000 دلار در ماه خواهد بود.

هزینه زندگی در آلمان برای دانشجویان بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. هزینه زندگی در شهرهای بزرگ انگلستان مانند لندن بسیار بالاست. هزینه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در انگلستان حدود 32000 تا 35000 پوند در سال است. نام دانشگاههای انگلستان در بین بهترین دانشگاههای مهندسی جهان به چشم میخورد. نام دو دانشگاه از سنگاپور در بین برترین دانشگاههای مهندسی جهان به چشم میخورد. در رشته مهندسی کامپوتر به طراحی و ساخت اجزای مختلف رایانه می پردازند. به طور کلی این رشته، به طراحی و ساخت اجزای مختلف کامپیوتر میپردازد. با پیشرفت علم و تکنولوژی نیاز افراد به متخصصان کامپیوتر در زمینه های مختلف بیشتر می شود. این افراد باید ریاضی قوی داشته باشند و توانایی در زمینه فیزیک هم داشته باشند. ACT یک آزمون ورودی استاندارد است که مهارتهای دانش آموزان را در پنج زمینه اصلی: انگلیسی، ریاضی، خواندن، علوم و نوشتن (اختیاری) اندازه گیری می کند. داوطلبان این رشته قادر خواهند بود به عنوان كارشناس ارشد راهحلهایی كاربردی در زمینه مدیریت، تهیه و بهینهسازی، بهبود و بسترسازی شبكههای كامپیوتری ارائه دهند. همچنین هزینه زندگی دانشجویی در هلند از 700 تا 1500 یورو در ماه خواهد بود. میانگین هزینه زندگی یک دانشجو در انگلیس ماهانه حدود 1000 پوند است.

هزینه زندگی در کشور فرانسه به طور میانگین 850 تا 1000 یورو در ماه خواهد بود. کشور هلند جزو کشورهای پیشرو در علوم کامپیوتر به شمار میرود. یکی از گرایش های رشته مهندسی کامپیوتر در ادامه دوره ی لیسانس، گرایش نرم افزار است؛ که به مباحث برنامه نویسی در سطحی تخصصی تر می پردازد. یکی از محاسن کارگردان جوان، این است که گیرنده هایش باز است. کل زمان تست 2 ساعت و 55 دقیقه بدون بخش اختیاری نوشتن و 3 ساعت و 35 دقیقه با بخش اختیاری نوشتن است. ACT از چهار بخش چند گزینه ای -انگلیسی، ریاضی، خواندن و علوم- و یک بخش تشریحی (اختیاری) – نوشتن تشکیل شده است. این خودباوری از تجربه ای می آید که شاید میزانش ۱۰ برابر جویای نام بودن در جوانی می ارزد. در ادامه بهترین دانشگاه های کشور آلمان را برای شما می آوریم. هزینه زندگی در کشور کانادا ماهانه 1320 دلار کانادا خواهد بود. هزینه تحصیل در کشور آلمان در تمام مقاطع و رشته های تحصیلی رایگان است.

دیدگاهتان را بنویسید