معرفی رشته مهندسی کامپیوتر – تام لند

از فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر انتظار می رود در طراحی تحقق به روزسازی بهینه سازی امنیت و نو آوری پیوسته با تامین قابلیت رقابت پذیری بین المللی در سیستم های کامپیوتری و شبکه ای و هوشمند سخت افزاری و نرم افزاری مورد استفاده در کلیه صنایع و کارخانه جات سازمان های دولتی و خصوصی زیر ساخت های محاسباتی و ارتباطی در صنعت خدمات و مدیریت و دفاع و امنیت کشور تعیین کننده داشته باشد و ضمن اشراف بر کلیه روش های علمی و فنی طرح و اجرا و نگهداری در پروژه ها بتوانند بهترین گزینه موجود طراحی و ساخت و اجرا و حفظ و امنیت و خصوصی ماندن اطلاعات در مواد مورد نیاز جامعه و کشور را انتخاب و زیر ساخت ها و پروژه های مورد نیاز ایران را دربهترین کیفیت جهانی طراحی و اجرا و مدیریت نمایند. در دوره کارشناسی ارشد نیز ضمن تکمیل مدیریت پروژه به ارایه راه حل های مناسب برای مسایل پیچیده سازمانی می پردازد.

همچنين فردي خلاق باشد تا بتواند مسائل را به خوبی و با کمترین هزینه حل نماید. نه لزوما، این درس را می توان در دانشگاه هم یاد گرفت. بازار کار رشته کامپیوتر در حوزه شبکه هم در ایران خوب است و مورد استقبال اکثر فارغ التحصیل های رشته کامپیوتر قرار گرفته است. این آزمایشگاه در فضایی مناسب در طبقه دوم ساختمان شمارۀ 1 دانشگاه خاتم مشغول به فعالیت است و به سرورهای محاسباتی فیزیکی و مجازی مورد نیاز جهت انجام مأموریتهای خود مجهز گردیده. دانشجویان این گروه در موضوعات مختلف مرتبط با نرم افزار، سخت افزار، شبکه، و مدیریت IT مشغول تحصیل و تحقیق می باشند.گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه خاتم با پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد از سال 1393 کار خود را آغاز نموده است. مسلما برای یک دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر تسلط کامل بر تمام زبانهای برنامهنویسی شناخته شده کار چندان راحتی نخواهد بود. ایجاد قابلیت های تحلیل اطلاعات، استدلال، یادگیری و رفتار هوشمندانه، حس بینایی، درک و تولید زبان و گفتار در کامپیوترها از اهداف این رشته میباشد. پردازش زبان طبیعی: یکی از زمینه ها ی علوم کامپیوتر، هوش مصنوعی و زبانشناسی هست که به تعامل کامپیوتر و زیان انسان (طبیعی) میپردازه.

ستاره | سرویس علوم – رشته مهندسی کامپیوتر اکنون مدتها است که در بسیاری از دانشگاههای ایران تدریس میشود. برای قبولی در رشته کامپیوتر باید به درسهای ریاضی و فیزیک علاقهمند باشید و تسلطتان روی مباحث مختلف این درسها کافی باشد. در این مقاله میخواهیم به معرفی رشته کامپیوتر بپردازیم. پیشرفت چشمگیر رایانه در بین مردم، استفاده گسترده از شبکه های اینترنت و زمینه های مرتبط با آن، فراهم آمدن شرایط آموزش و تجارت الکترونیک باعث شد تا چشم انداز روشنی نسبت به آینده این رشته وجود داشته باشد. دانشجویان با سیستمهای اطلاعاتی مبتنی بر رایانه و توسعه، پشتیبانی و مدیریت این سیستمها آشنا میشوند. داشتن تفکر خلاق بهتان کمک میکند هنگام رویارویی با چالشهای شغلی رشته کامپیوتر بهتر و موفقتر عمل کنید. دانشجوياني که وارد رشته مهندسي کامپوتر مي­شوند بايد پيش زمينه رياضي قوي، خصوصا در رياضيات گسسته و آمار و احتمال داشته باشند. دانشجوی این رشته در گرایش نرمافزار ياد مي گيرد كه چطور نرمافزارها را طراحي ، برنامهريزي و در آخرتست نمايد و آماده استفاده عموم سازد .در حقیقت هدف از گرايش نرمافزار كامپيوتر، آموزش و پژوهش در زمينه زبانهاي مختلف برنامهنويسي و سيستم عامل های مختلف ميباشد.

شوق و ذوق دارید بهاحتمال زیاد رشته کامپیوتر میتواند انتخاب مناسبی برای آیندهتان باشد. البته اگر بهفکر ادامه تحصیل در خارج از کشور هستید، مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار میتواند انتخاب خوبی برایتان باشد. شاید پذیرش این موضوع سخت باشد، ولی این رشته مهندسی در نحوه کار کردن و نقش ما در این جهان متصل و وابسته به فناوری کامپیوتری نیز تاثیرگذار است. شما با انتخاب یکی از آنها براساس علایق شخصی و مهارتهای فردی، میتوانید دانش خود را افزایش داده و وارد بازار کار شوید. اگر این شرطها را داشته باشید، حتما درآمد عالی هم کسب میکنید. اگر درطول تحصیل در رشته کامپیوتر پرتلاش باشید و بعد از تمام شدن درستان هم حسابی برای یادگیری وقت بگذارید، خیلی زود جذب بازار کار خواهید شد و پیشرفت خوبی خواهید داشت. یک مهندس رشته کامپیوتر گرایش نرمافزار، دارای فرصتهای شغلی زیادی است و برای کار کردن نیاز به امکانات و تجهیزات چندانی ندارد. مهندس کامپیوتر باید فردی خلاق باشد تا بتواند مسایل را با راه­حل های ابتکاری با کمترین هزینه و بهترین کارآیی حل کند. را به یک مسئله برای مهندس کامپیوتر تشبیه کنیم، زبان برنامه نویسی وسیلهای برای انجام آن است.

دیدگاهتان را بنویسید