معرفی کامل رشته مهندسی کامپیوتر در استادبانک به همراه بازار کار آن

در حال حاضر رشته مهندسی کامپیوتر، یکی از بهترین رشتههای دانشگاهی در سراسر دنیاست. یک مثال دیگر، تولید دستگاههای کامپیوتری است که صنف پزشکان در بخشهای مختلف از جمله بیمارستانها و اتاقهای عمل جراحی و آزمایشگاهها استفاده میکنند. طراحی مجموعه های كوچك و متوسط نرم افزاری و سخت افزاری و تولید طرح های اجرایی برای آنها. مهندسی سخت افزار در مقطع لیسانس به مطالعه و بررسی طراحی سخت افزاری، كنترل سخت افزاری و شبكه های كامپیوتری می پردازد. وی سابقا در طرح شبکه ملی فرهنگ به عنوان مجری فعالیت داشت و جشنواره و نمایشگاه ملی رسانه های دیجیتال را برگزار کرد. پس از طی کردن سنوات تحصیلی، فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر، توانایی های لازم برای ورود به بازار کار را کسب خواهند کرد. تغییر استاد راهنما و یا موضوع رساله، تنها یک بار و با تصویب شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده امکان پذیر می باشد و بدیهی است سنوات تحصیلی دانشجو نباید از حداکثر مدت مجاز تجاوز نماید. همه مفاهیمی هستند كه با بالاترین دقت و در كوتاه ترین مدت زمان ممكن در برنامه های نرم افزاری كامپیوتر انجام می شوند. همه مفاهیمی هستند که با بالاترین دقت و در کوتاهترین مدت زمان ممکن در برنامه های نرم افزاری رایانه انجام می شوند.

در حقیقت پروسه اخذ ویزای تحصیلی کشورهای مختلف ممکن است متفاوت باشد. بدون شک هدف ما هم پاسخگویی دقیق به سوالات شماست تا بتونیم شما رو به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنیم. هدف از طی ین دوره تربیت كارشناسانی است كه در زمینه تحلیل، طراحی، ساخت و راه اندازی دستگاه ها و مجموعه های سخت افزاری جدید، بررسی و شناخت مجموعه های سخت افزاری و نرم افزاری موجود، نگهداری، عیب یابی و تعمیر و اصلاح و توسعه فعالیت كنند. لذا هدف از ین رشته تربیت نیروی متخصص بری انجام امور فوق است. بررسی كمبودها و نیازهای نرم افزاری و سخت افزاری بخش های صنعت و خدمات و تدوین نیازهای آنها، امكان سنجی و تعیین ابزار و نیروی انسانی لازم برای رفع كمبودها. بدون شک خود باوری و استفاده مطلوب از خلاقیت های انسانی و ثروت های ملی از مهمترین عواملی ایست که در این راستا میتوانند مثمر ثمر واقع شوند. برای مثال یك مهندس سخت افزار می تواند طراحی سخت افزاری كند كه با IC ها كار كند، با كامپیوتر كار كند و یا از دروازه های كامپیوتر استفاده نماید و در نهایت می تواند به طراحی مدارهای مجتمع دیجیتالی بپردازد.

امروزه یك مهندس كامپیوتر اگر علاقمند به كار باشد، هیچ وقت با مشكل بیكاری روبه رو نمی شود. به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پیشرفت علم و تکنولوژی در جهان امروز موجب اهمیت بی سابقه کامپیوتر شده است تا جایی که این وسیله از نقش تکمیل کننده به یک نقش محوری در توسعه علم و فناوری تغییر ماهیت داده و استفاده از آن به یک امر اجتناب ناپذیر تبدیل شده است؛ امروزه رایانهها از مصارف ساده خانگی تا بزرگترین صنایع تولیدی در حال پردازش و سرعت بخشیدن به کار انسانها هستند. نام دو دانشگاه از سنگاپور در بین برترین دانشگاههای مهندسی جهان به چشم میخورد. به همین دلیل رشته مهندسی کامپیوتر که به طراحی و ساخت انواع نرمافزار و سخت افزارهای مورد نیاز میپردازد به یکی از پرطرفدارترین رشتههای دانشگاهی در جهان تبدیل شده است. نرم افزارهای كاربردی نیز برنامه هایی هستند كه كاربر یا خود آنها را می نویسد یا شركت های نرم افزاری آنها را تهیه كرده و برای فروش عرضه می كنند. نرم افزار برنامه ها و داده هایی است كه به كامپیوتر فرمان می دهند كه چه عملی را انجام دهد.

نرم افزارهای سیستمی برنامه هایی هستند كه كامپیوتر بری فعال شدن یا سرویس دادن به آن نیاز دارد و به این دلیل از سوی سازندگان سیستم كامپیوتری عرضه می شوند و مهمترین آنها سیستم عامل، برنامه های سودمند و مترجم های زبان می باشد. هدف از گرایش نرم افزار كامپیوتر تولید انواع نرم افزارهای کاربردی ، آموزش و پژوهش در زمینهء زبان های مختلف برنامه نویسی، سیستم های عامل مختلف و طراحی انواع الگوریتم ها می باشد. وظیفهی یک مهندس کامپیوتر طراحی و تولید مجموعههای كوچک و بزرگ نرم افزاری و سخت افزاری، تجزيه و تحليل، بررسی كمبودها، شناسايی خطاها و رفع خطاهای مختلف سيستمهای موجود است به همین دلیل قسمت انفورماتیک ادارات و سازمانها به فارغالتحصیلان این رشته اختصاص دارد، همچنین موئسسات خصوصی بسیار زیادی در کشور وجود دارد با در اختیار داشتن مهندسان زبده نرمافزار و سختافزار در ازای دریافت هزینههای هنگفتی سیستمهای رایانههای کوچک و بزرگ ادارات و سازمانهای دولتی و خصوصی را بروزرسانی و یا نرمافزار و سختافزار جدیدی تولید میکنند، فارغالتحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر با عضویت در این موئسسات و یا تاسیس چنین موئسساتی میتوانند درآمد بسیار زیادی کسب کنند. هدف علم سخت افزار کامپیوتر طراحی و تولید سختافزارهای مورد نیاز برای بهبود عملکرد رایانههاست و فارغالتحصیلان این رشته در زمينه تحليل، طراحی، ساخت، عيبيابی و ارتقا مجموعههای سخت افزاری فعاليت میكنند، برهمین اساس شیوه عملکرد و سرفصلهای آموزشی آن شباهت زیادی به رشته مهندسی برق(گرایش الکترونیک) دارد و مدارهای الکتریکی، مدارهای الکترونیک، الکترونیک دیجیتال، مدارهای منطقی، معماری کامپیوتر، میکروکنترولرهای ۱ و ۲، سیگنالها و سیستمها، شبکه های کامپیوتری، تجزیه وتحلیل سیستمها و سیستمهای کنترل خطی به عنوان مهمترین دروس این رشته شناخته میشود.

دیدگاهتان را بنویسید