کارآموزی کامپیوتر در مشهد

بعلاوه این آزمایشگاهها توانستهاند بخش قابلتوجهی از فارغالتحصیلان رشته کامپیوتر را برای استخدام در شرکتهای بزرگ فناوری کشور و بهویژه در شبکه بانکی آماده نماید. برای درک اهمیت این گرایش تنها باید نگاهی به سیستمهای بانکی بیندازید. البته در گرایش نرمافزار هم تعدادی از این دروس، مانند مدار منطقی باید گذرانده شود. هزینه خوابگاه دانشجویی هم توسط دانشگاه ملی سنگاپور پرداخت میشود. دانشگاه فنی نانیانگ سنگاپور (NTU) و دانشگاه ملی سنگاپور (NUS) جزو ده دانشگاه برتر جهان در حوزه مهندسی و تکنولوژی هستند. در ایران دانشگاههای زیادی برای تحصیل در این رشته وجود دارد و به دلیل هجوم دانشآموزان به رشته علومتجربی، قبولی در دانشگاههای برتر ایران برای رشته مهندسیکامپیوتر سادهتر شده است و با اندکی تلاش و پشتکار میتوانید وارد این رشته در بهترین دانشگاههای ایران شوید و به یک برنامه نویس حرفهای تبدیل شوید. امکان ادامه تحصیل در این رشته در ایران تا مقطع دکترا وجود دارد. با گرایش های آن برای ادامه تحصیل آشنا می شوید. گرایش مهندسی کامپیوتر فناوری اطلاعات تلفیقی و میان رشته ای است و شامل دروسی از مهندسی برق، مدیریت، و گرایش های نرم افزار و سخت افزار مهندسی کامپیوتر است.

برای این رشته از طریق آزمون مذکور ، دانشجو پذیرش می کنند. مهندسی کامپیوتر در زمینه تحلیل، طراحی، ساخت و راه اندازی دستگاه ها و مجموعه های سخت افزاری جدید، بررسی و شناخت مجموعه های سخت افزاری و نرم افزاری موجود، نگهداری، عیب یابی و تعمیر و اصلاح و توسعه فعالیت کنند. گرایش فناوری اطلاعات(IT):هدف از گرایش فناوری اطلاعات پرورش مهندسینی است که بتوانند به طراحی، پیکربندی و پیادهسازی شبکههای کامپیوتری پیشرفته و برنامه نویسی تحت شبکه بپردازند و با مهندسان گرایشهای دیگر مثل تجارت الکترونیک در زمینه بسترسازی برای فعالیتهایشان، همکاری کنند. اما دروس اصلی رشته کامپیوتر دروسی هستند که زیر بنای رشته کامپیوتر را تشکیل میدهند و هر شخصی که بخواهد در رشته کامپیوتر به جایگاههای بالایی برسد باید این دروس را خوب فرا گیرد، از جمله این دروس میتوان به دروس ساختمان داده، طراحی الگوریتم، معماری کامپیوتر، مدار منطقی، ریاضی گسسته، سیستم عامل، شبکه های کامپیوتری، هوش مصنوعی، نظریه زبان ها و ماشین ها اشاره کرد. وقتی چند کامپیوتر مستقل، در ارتباط با هم قرار میگیرند و به هم متصل میشوند اصطلاحا یک شبکه کامپیوتری نام میگیرند. احتمالاً شما هم جزو هواداران پروپا قرص تکنولوژی فراگیر و انقلابی چند دهه اخیر سراسر دنیا یعنی کامپیوتر و سخت افزار و نرم افزار کامپیوتری هستید و آنقدر علاقه شما به این حوزه زیاد است که دوست دارید تا خودتان هم به قول معروف دستی بر آتش داشته و وارد جزئیات بی شمار و فوق العاده جذاب و حیرت انگیز این دنیای جدید شوید، تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در کانادا، اطلاع از شرایط پذیرش، هزینه تحصیل این رشته و جزئیاتی نظیر بازار کار و درآمد آن می تواند کمک شایانی به شما در رسیدن به اهدافتان کند.

با توجه به این نیاز پررنگ به کامپیوتر و مهندس کامپیوتر و بازار کار مناسب این رشته٬مهندسی کامپیوتر جزو پرطرفدارترین رشته های مهندسی در کشور ما و جهان محسوب میشود و هر ساله رقابت سنگینی برای ورود به رشته مهندسی کامپیوتر در بهترین دانشگاه ها بین شرکت کنندگان کنکور ریاضی شکل میگیرد. متخصصان این حوزه همیشه با معادلات و الگوریتم سروکار دارند.در واقع هدف رشته علوم کامپیوتر تربیت افراد متخصصی که دید ریاضی و منطقی به حل مسائل دارند میباشد. علاقه دارند میباشد٬در یک جمله می توان گفت که هدف گرایش نرم افزار مهندسی کامپیوتر تربیت دانشجویانی است که در نهایت بتوانند نرم افزاری طراحی و برنامه ریزی نمایند, تست و ارزیابی کنند٬میباشد. هدف از دوره های آموزشی گروه مهندسی کامپیوتر، تربیت انسانی است خود اتکا، خودباور، مسلط به فناوری، معتقد به این که ماشین باید در خدمت ارزش های انسانی جامعه باشد. یادگیری این دروس همراه با کار عملی خواهد بود دانشجویان در این دوره مهارتهای فنی مورد نیاز رشته مهندسی کامپیوتر را کسب میکنند. البته بهتر است بدانید شرایط کار برای فارغالتحصیلان گرایش سخت افزار در ایران چندان راحت نیست.

به هر چه که نگاه کنید ردپایی از تلاش مهندسان کامپیوتر در تولید آن می بینید ؛ متخصصانی که با تلاش های خود زندگی را برای انسان ها راحت تر کردند. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده روز افزون از کامپیوتر و اینترنت در تمام ابعاد زندگی بشری نقش رشته مهندسی کامپیوتر و مهندس کامپیوتر در جامعه بسیار پررنگ و ضروری است.کارخانه های بزرگ٬شرکت ها تجاری و صنعتی٬کسب و کار های اینترنتی و … گرایش سخت افزار:طراحی سخت افزار جدید٬آزمایش مدلهای کامل شده سخت افزارهای ساخته شده٬به روز کردن تجهیزات موجود کامپیوتر جهت آماده بودن برای کار با نرم افزارهای جدید٬تعمیر کامپیوتر، چاپگر، اسکنر، فاکس و … حداقل نمره برای آزمونهای زبان انگلیسی در سایت دانشگاهها موجود است و دانشجویان میتوانند با مراجعه به سایت دانشگاه موردنظر خود از نمره قابل قبول دانشگاه برای آزمونهای زبان انگلیسی مطلع شوند. همگی وظایف مهندس سخت افزار است که فارغ التحصیلان این رشته میتوانند در این زمینه ها به فعالیت بپردازند. البته این را هم در نظر داشته باشید که، اگر این کار را بکنید دیگر نمیتوانید در کنکور رشته تجربی شرکت کنید مگر اینکه دوباره تغییر رشته بدهید. اگر شما دانشآموز رشته علومتجربی هستید و میخواهید مهندسیکامپیوتر قبول شوید، باید رشته خود را به ریاضی و فیزیک تغییر دهید و برای انجام این کار باید دروسی که در رشته علوم تجربی قرار ندارند و در ریاضی و فیزیک قرار دارند را امتحان بدهید و در آنها قبول شوید.

دیدگاهتان را بنویسید