کارآموزی کامپیوتر در مشهد

کامپیوترها و سیستم های کامپیوتری را عیب یابی نموده و اقداماتی در جهت رفع عیبشان انجام دهند. گرایش های ارشد فناوری اطلاعات شامل گرایش های فناوری اطلاعات، تجارت الکترونیک، سامانه های شبکه ای، سیستم های تکنولوژی اطلاعات، سیستم های چند رسانه ای، معماری سازمانی، مدیریت سیستم های اطلاعاتی است. گرایشهای ارشد مهندسی کامپیوتر: آشنایی و شناخت دقیق گرایش های ارشد کامپیوتر از دغدغههای مهم داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر است.گرایش های کارشناسی ارشد کامپیوتر شامل گرایش های نرم افزار، هوش مصنوعی، شبکههای کامپیوتری، رایانش امن، معماری کامپیوتر (سخت افزار)، بیوانفورماتیک، الگوریتم و محاسبات، علوم و فناوری شبکه، علوم داده و قرآن کاوی رایانشی است. همچنین اینکه چه رشتهای هستید تاثیر به سزایی در آینده کاری و ادامه تحصیل شما در خارج از کشور ندارد و آینده درسی و شغلی این رشتهها به موضوع رساله و کار تحقیقاتی که در طی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انجام می دهید و همچنین مهارتهای شما بستگی دارد. در نتیجه اینکه در چه گرایشی از کامپیوتر فارغ التحصیل شدهاید دارای اهمیت کمتری است (البته به جز دو گرایش تجارت و آی تی). نکته جالب دیگر این است که در بسیاری از دانشگاههای معتبر، برخی اساتید از گرایشهای مختلف دانشجو میپذیرند، بعنوان مثال اساتیدی در دانشگاه های تهران و شریف داریم که هم از گرایش معماری کامپیوتر دانشجو میگیرند و هم از گرایش نرم افزار و هم از گرایش شبکه.

به عنوان مثال دانشجویان زیادی بودهاند که در رشته ارشد معماری کامپیوتر دانشگاه شریف یا تهران قبول شدهاند و در دوران تحصیل وارد فیلد شبکه یا امنیت یا مالتی مدیا یا رباتیک و یا دیگر موضوعات شدهاند. به عنوان مثال نرم افزارهای گرافیکی موجب به کار افتادن سخت افزارهایی نظیر کارت گرافیک میشوند و نقش و وظیفه و ماهیت آنها را تعیین میکنند. قراردادهای پژوهشی و ارتباط با صنعت مرتبط با اهداف مرکز رباتیک و هوش مصنوعی ضمن باز کردن گرههایی از مشکلات صنعت کشور، نقش پررنگی در مجامع علمی بینالمللی دارد. متخصصانی که با پیشرفت و توسعه ی کامپیوتر توانسته اند مغز و عضلات انسان را از اشتغالات تکراری و پیش پا افتاده نجات بخشند و او را در دفع مشکلات و مسایل یاری دهند تا جایی که در کشورهای صنعتی و پیشرفته، کامپیوتر در زندگی افراد حضوری اجتناب ناپذیر دارد. بازار کار و آینده شغلی رشته دانشگاهی مهندسی کامپیوتر با توجه به نیاز روز افزون جامعه به کامپیوتر و خدمات کامپیوتری بسیار خوب پیش بینی میشود. این چالش معمولا برای رشتههای مهندسی و عملی پیش میآید. در این راستا، یکی از اهداف اصلی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه کردستان تربیت نیروی متخصص برای شرکتها و سازمانهای خصوصی و دولتی جهت مدیریت اطلاعات، تولید نرمافزار، طراحی سایت­های نرمافزاری و همچنین طراحی، راه اندازی و مدیریت شبکه­های کامپیوتری است.

لذا هدف از اين رشته تربيت نيروي متخصص براي انجام امور فوق است. در ادامه دلایل این موضوع را بیان میکنیم؛ اولین و مهم ترین دلیل این است که دانش آموزان هنرستانی از طریق کنکور کاردانی نمیتوانند وارد دانشگاههای مناسبی شوند و باید وارد دانشگاههای فنی و حرفه ای شوند، همین طور این دانشجویان پس از دریافت فوق دیپلم باید در کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنند که از طریق این کنکور نیز نمیتوانند در دانشگاه های دولتی خوب کشور قبول شوند. از موارد مهم دیگری که میتوان به آن اشاره کرد این است که دروسی که در مهندسی کامپیوتر ارائه میشود کاربردی تر و بهترند، همچنین اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکتری در دانشگاههای تاپ داخل یا خارج از کشور را دارید این موضوع که شما قبلا کاردانی بودهاید و بعد از آن کاردانی به کارشناسی بودهاید از دیدگاه اساتید دانشگاههای برتر رزومه بدی برای شما محسوب میشود.

از طرف دیگر دانش آموزانی که از طریق کنکور ریاضی در مقطع کارشناسی پیوسته کامپیوتر قبول میشوند، دیگر نیازی به شرکت مجدد در کنکور کاردانی به کارشناسی کامپیوتر ندارند و تنها با یک کنکور و بدون هیچ وقفهای میتوانند کارشناسی کامپیوتر بگیرند. اگر در هنرستان کامپیوتر بخوانیم و سپس از طریق کنکور کاردانی فوق دیپلم کامپیوتر بگیریم بهتر است یا در کنکور ریاضی شرکت کنیم و مهنسی کامپیوتر قبول شویم/؟ همچنین برای اشتغال در بازار کار، آنچه درباره تحصیلات آکادمیک مورد سوال است و اهمیت دارد، این موضوع است که از کدام دانشگاه فارغ التحصیل شدهاید یا در حال تحصیل هستید. برای بررسی دقیق هر یک از این گرایشها میتوانید به صفحه زیر مراجعه کنید. برای آشنایی با منابع کنکور ارشد کامپیوتر به صفحه بهترین منابع ارشد کامپیوتر مراجعه کنید. برای آشنایی با منابع کنکور ارشد علوم کامپیوتر به صفحه بهترین منابع کنکور ارشد علوم کامپیوتر مراجعه کنید. برای درک اهمیت این گرایش تنها باید نگاهی به سیستمهای بانکی بیندازید.

دیدگاهتان را بنویسید