کارشناسی گروه مهندسی کامپیوتر – موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان اصفهان

عده ای از فارغ التحصیلان این رشته نیز تحصیلات خود را در سطوح کارشناسی ارشد ادامه میدهند تا تخصص بیشتری را در یک زمینه خاص کسب نمایند. رشته مهندسی کامپیوتر در زمان حاضر یکی از بهترین رشتهها برای تحصیل در خارج از کشور است و شانس پذیرش گرفتن در این رشته بالا محسوب میشود؛ ناگفته نماند، برای مقطع دکتری این رشته اگر بتوانید به برخی از دانشگاههای خاص – خارج از ایران – وارد شوید به شما حقوق ماهیانه نیز تعلق میگیرد و میتوانید از این طریق درآمد مناسبی را کسب کنید و دغدغه چندانی برای ادامه تحصیل در یک کشور خارجی نداشته باشید. استرالیا نیز خانهی دانشگاههای بزرگی است که دورههای مهندسی کامپیوتر را ارائه میدهند. بعد از آن دانشگاههای سراسری پذیرای این علاقهمندان در مقاطع ارشد و دکترا است. البته به این بدی هم نیست؛ ولی جذابیت اصلی کار از دوره کارشناسی ارشد شروع میشود. گروه فنی و مهندسی شورای عالی برنامه ریزی، با اتکا به خداوند متعال و با امید به فراهم شدن زمینه های لازم برای ارتقا در زمینه های آموزش های فنی و مهندسی و با تجربیات پیشین در تهیه برنامه های درسی اقدام به بازنگری کلی و اساسی مجموعه تحصیلات تکمیلی مهندسی کامپیوتر (مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری) نموده است و شرط موفقیت را مشارکت و حمایت شایسته از جانب دانشگاه ها، در ارایه این دوره ها تقویت و گسترش مراکز تحقیقاتی تاسیس مراکز تحقیق و توسعه در صنعت و ارتباط منسجم آن ها با دانشگاه ها می داد.

همچنین مهندسی نرم افزار، شبکه های کامپیوتری، مبانی الکترونیک دیجیتال، هوش مصنوعی، اصول و مبانی مدیریت، مبانی اقتصاد مهندسی، آزمایشگاه شبکه، آزمایشگاه پایگاه داده ها، شیوه ارایه مطالب علمی و فنی، زبان تخصصی و آزمایشگاه سیستم عامل از دیگر دروس اصلی این رشته به شمار می رود. مهندسی نرم افزار، مهندسی سیستم، مدیریت پایگاه داده، طراحی نرم افزار، متخصص امنیت، تحلیل گر وب و طراح وب چند حرفه مختلف هستند که هر کدام بسته به خدماتی که ارائه می دهند در بخش مخصوص به خود کاربرد دارند. حتی دانشجویانی که فارغ التحصیل نشده اند همزمان با درس خود می توانند به کار کردن مشغول شوند. آشنایی با پایگاه دادههای NoSql مانند HBase ، Cassandra و MongoDB . می باشند که مهندسین گرایش سخت افزار به آشنایی با موارد گفته شده و تحقیق و توسعه آن ها می پردازند. دوره تحلیل اطلاعات با هزینه 213 هزار روبل سالانه که این دوره نیز برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس برگزار می گردد. یکی دیگر از دوره هایی که در این دانشگاه برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس برگزار می شود و به زبان انگلیسی نیز آموزش داده می شود، دوره رمزنگاری است که هزینه سالانه آن 254 هزار روبل در سال است. هر یک از این دوره ها بسته به مهارت هایی که به شما آموزش می دهند هزینه هایی برای شما خواهد داشت.

راه حل هایی که کمترین هزینه و بهترین کارآیی را داشته باشد. یکی دیگر از دوره های برگزار شده نیز پردازش داده و کنترل سیستم های هوشمند است که هزینه آن در حدود 212 هزار روبل در سال خواهد بود. دوره سیستم های خودکار نیز از دیگر دوره هایی است که در این دانشگاه برگزار می شود و اگر شما بخواهید در این دوره شرکت کنید باید هزینه ای در حدود 215 هزار روبل در سال را بپردازید. در این مقاله اطلاعاتی از دانشگاه هایی که رشته مهندسی کامپیوتر در روسیه را دارند برای شما بیان شد. دانشگاه های کشور روسیه در حوزه فناوری اطلاعات، هم در بخش تئوری مانند ریاضیات و فیزیک و کامپیوتر و هم در بخش عملی، تحصیلات را برای دانشجویان ارائه می دهند. اگر درطول تحصیل در رشته کامپیوتر پرتلاش باشید و بعد از تمام شدن درستان هم حسابی برای یادگیری وقت بگذارید، خیلی زود جذب بازار کار خواهید شد و پیشرفت خوبی خواهید داشت. تا جایی که اگر تمامی دانشجویان ما وارد بازار کار شوند.

دانشجویان بعد از تصویب زمینه کلی تحقیقاتی خود می توانند فعالیتهای پژوهشی خود را آغاز نمایند. مهندسی کامپیوتر یک رشته ی فعال به حساب می آید و داوطلب ها با ذهنی خلاق و پویا می طلبد که همیشه در حال یادگیری و به روز رسانی اطلاعات خود باشند. اکنون مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار یکی از پر درآمدترین شغل ها را به خود اختصاص داده و فرد در صورت اینکه خلاقیت بالایی در طراحی و فروش نرم افزارها داشته باشد می تواند درآمدزایی بالایی را نیز داشته باشد. پس از طی کردن سنوات تحصیلی، فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر، توانایی های لازم برای ورود به بازار کار را کسب خواهند کرد. بازار کار رشته کامپیوتر چه برای خانم ها و چه برای اقایون مناسب هست. کار در حین تحصیل به بچه ها و به افزایش مهارت های کاربردیشون کمک بسزایی میکنه. C, جاوا, پرل و پایتون که به دلیل کمبود برنامه نویسان این زبان ها می توان به راحتی در شرکت های معتبر استخدام گردید اشاره کرد. دلیل اصلی استخدام حسابرس IT در سازمانها، بهبود فرآیندهای داخلی آنهاست. به همین دلیل توسعهدهندگان برنامههای کاربردی موبایل در زمرهی شغلهای پردرآمد رشته مهندسی کامپیوتر میباشند. بر اساس تحقیقات بهدست آمده، یکی از شغلهای پردرآمد رشته کامپیوتر در سال جاری به مهندسان ابرداده، نسبت داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید