کارشناسی گروه مهندسی کامپیوتر – موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی استان اصفهان

ج. توصیه میشود اعضاء حاضر در کمیته تخصصی بررسی و هدایت هر رساله از هیات داوران أن رساله باشند. توانایی های فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر: فارغ التحصیلان این مقطع، قابلیتها و تواناییهای زیادی دارند و چنانچه در مسیر مناسب هدایت شوند، قادر خواهند بود مشکلات زیادی را حل کنند. و فرصت های شغلی زیادی را برای فارغ التحصیلان رشتۀ علوم کامپیوتر فراهم می کند. ممکن است در ابتدای شروع کار در سمت های شغلی ابتدایی و کارهای تیمی مجبور به فعالیت شوید اما با گذشت زمان می توانید توانایی و علاقه مندی خود را شناسایی کرده و در آن زمینه به صورت تخصصی ادامه دهید. به طور مثال با ساختن یک اپلیکیشن کاربردی خیلی به راحتی بچه ها میتونن که محیط استارت آپی رو شروع کنن. یک سوال که ممکن است برای خیلی از داوطلبان کنکور پیش بیاید این است که میتوانیم مهندسی کامپیوتر رشته تجربی قبول شویم؟ در ادامه می خواهیم نگاهی به پر کاربرد ترین و بهترین گرایش های رشتهٔ علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر نگاهی بیاندازیم.

اگر شما هم قصد ادامهٔ تحصیل در رشتهٔ علوم کامپیوتر را دارید مشاوران ما در مؤسسهٔ آرمان من به شما کمک می کنند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن اهداف خود را دنبال کنید. کشور انگلستان بهترین دانشگاه ها را برای رشته علوم کامپیوتر دارد . برای این منظور باید رشتهی مورد علاقه خود را به طور کامل بشناسید. دوره مشکلات نوین مهندسی نرم افزار که هزینه آن در حدود 310 هزار روبل در سال است، این دوره برای دانشجویان دوره فوق لیسانس برگزار می شود، ضمن اینکه این دوره همراه با آموزش انگلیسی نیز هست. به طور کلی ارتباط میان فناوری اطلاعات و نرم افزار مانند رابطه پزشک متخصص و دکتر داروساز است، به این مفهوم که پزشک صرفا به تجویز دارو و داروساز به ساخت دارو می پردازد. اگر علاقه مند به بخش سخت افزار هستید می توانید در این گرایش به ادامه تحصیل بپردازید. به امید روزی که همه دانشآموزان و دانشجویان در رشتههای موردعلاقه خود ادامه تحصیل دهند. کشور انگستان جدیدترین متد های آموزشی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد و برنامه های متفاوتی در دوره های تحصیلی مختلف ارائه می کند. رشته کامپیوتر را در مقاطع مختلف ارائه میکنند. گرایش توسعه دهنده نرم افزار یکی از پر در آمد ترین گرایش های رشتهٔ علوم کامپیوتر می باشد.

این گرایش نیز یکی از پر درآمد ترین و پر طرفدارترین گرایش های رشتهٔ علوم کامپیوتر است. پایه ی ریاضی قوی هم با توجه به موارد بالا یکی از نیاز های رشته مهندسی کامپیوتر هست. مهندسی کامپیوتر، یکی از رشتههای پرطرفدار در گروه ریاضی است. یکی از مهم ترین عوامل برای موفقیت در هر رشته علاقه مندی به آن رشته است. در حال حاضر وزارت بازرگانی در پی آن است که سیستم تجارت ایران را مثل کشورهای پیشرفته، الکترونیکی کند. ضمناً دانش­ آموختگان این دوره توان تحقیقاتی کافی جهت حل مسائلی را که در زمینه حرفه خود با آن مواجه می­شوند را دارا هستند. شرایط ورود به رشته مهندسی کامپیوتر از طریق شرکت در آزمون کاردانی فنی حرفه ای نیز فراهم است و دانشگاه های فنی حرفه ای روزانه و همچنین نوبت دوم ، غیرانتفاعی و … و با شرکت هایی که تحقیقات جهانی در این زمینه انجام می دهند به فارغ التحصیلان رشتۀ علوم کامپیوتر امکان می دهد تا در زمینه تحصیلی خود پیشرفت چشم گیری داشته باشند. میزان درآمد فارغ التحصیلان این رشته سالانه به میزان۵۴۰۰۰ تا ۷۵۰۰۰ یورو می باشد. اما به طور کلی میزان درآمد در کشور کانادا برای علوم کامپیوتر سالانه به میزان ۶۰۰۰۰ دلار می باشد.

درآمد رشته های کامپیوتر با توجه به کشور انتخابی شما متغیر است. معماران شبکه طرح ها و چیدمان هایی را برای شبکه های ارتباطی داده ایجاد کرده و آنها را به سازمان هایی که ممکن است به شبکه احتیاج داشته باشند معرفی می کنند. دانشجویان مقطع ارشد رشته نرم افزار توانایی تحلیل الگوریتمهای پیچیده و طراحی پایگاه دادههای پیشرفته را دارند. این افرا در سمت هایی مثل برنامه نویس کارشناس نرم افزار، مدیر فنی، مدیر شبکه، متخصص امنیت اطلاعات، کارشناس پایگاه داده، مدیر سایت، کارشناس شبکه، انیماتور و … دوره برنامه نویسی سیستم نیز برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس برگزار می گردد و هزینه سالانه آن 192 هزار روبل است. نرم افزارهای کاربردی، برنامه هایی هستند که کاربر، یا خود آنها را مینویسد یا شرکت های نرم افزاری آنها را تهیه کرده و برای فروش عرضه میکنند. همچنین دانشگاه های پیام نور و آزاد نیز در اقصی نقاط کشور رشته مهندسی کامپیوتر را ارائه می دهند. پیش بینی می شود مشاغل علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات تا سال 2026 رشد 13 درصدی داشته باشند. طبق ارزیابی ها این شغل تا سال 2029 رشد 5 درصدی خواهد داشت. در حال حاضر کارشناس پایگاه داده یکی از پر درآمدترین شغل ها در تمام کشور های توسعه یافته می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید