گروه مهندسی کامپیوتر |Abru.ac.ir

پس از اتمام این مدت امکان تمدید آن وجود دارد. مهندسی نرم افزار بخش مورد علاقه اکثر مهندسین کامپیوتر است که کار با نرمافزارهای سیستمی و کاربردی را شامل میشود؛ نرمافزارهای سیستمی برنامههایی هستند که کامپیوتر برای فعالیت به آنها نیاز دارد که مهمترین آنها سیستم عامل، برنامههای پرکاربرد و مترجمهای زبان هستند؛ اما نرمافزارهای کاربردی شامل انواع نرمافزارهای برنامهنویسی است که یا شرکت سازنده آنها را تهیه میکند، یا شرکتهای نرمافزاری آنها را عرضه میکنند که معمولا در زمینههای تجاری، مهندسی، تفریحی و طراحی نوشته میشوند؛ هدف از این بخش آموزش در حوزهی برنامهنویسی و طراحی الگوریتمها است. تعدادی از موقعیتهای شغلی برای مهندسان کامپیوتر نیز ازاینقرارند: مهندس کامپیوتر، توسعهدهندۀ معماری کامپیوتر، مهندس شبکه، مهندس گوشی همراه و مهندس کنترل کیفیت. علاوه بر آن یکی از زمینههای شغلی شناخته شدهای که دانش آموختگان گرایش سخت افزار میتوانند در آن فعالیت کنند حوزهی واردات قطعات سخت افزاری است. هدف این رشته تربیت افرادی است که در زمینه تحلیل، طراحی، ساخت و راه اندازی دستگاه ها و مجموعه های سخت افزاری جدید، بررسی و شناخت مجموعه های سخت افزاری و نرم افزاری موجود، نگهداری، عیب یابی و تعمیر و اصلاح و توسعه فعالیت کنند.

به دلیل وجود ویروسهای مخرب و حمله نفوذیان و حملاتی مانند DOS و DDOS نیاز به افرادی که بتوانند سیستم را اینگونه خطرات محافظت بکنند و با سرعت بالایی سیستم را رفرش کنند، وجود دارد؛ اینگونه تهدیدها معمولا در سازمانهایی با اطلاعات حساس و دولتهای اکترونیک بیشتر دیده میشود، به نوعی امنیت شبکه یکی از بخشهای سازمانهای تجاری و سیاسی است. طبق گفته ی او چنین تشکلی، یک سازمان مردم نهاد از مدافعان فیلترینگ گسترده سایت ها و فضاهای آلوده و ناپاک برای گروههای سنی کم میباشد و اولویتش استفاده از شبکه های اجتماعی داخلی است و برای پیشبرد اهداف ملی ایران، پیشرفت آن ها را توصیه می کند. عیسی زارع پور در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران از سال ۱۳۹۶ عضو هیئت علمی شده است. همانطور که میدانید فعالیتهایی که یک مهندس کامپیوتر میتواند انجام دهد، بسیار گسترده است. این موضوع بر کسی پوشیده نیست که تمام فعالیتها امروزه توسط کامپیوترها انجام میشود اما آنچه که مهم است، پشت صحنه این موضوع است که برای پشتیبانی از برنامهها نیازمند کارشناس خبره در مهندسی کامپیوتر است؛ رشتهی مهندسی کامپیوتر به یکی از رشتههای پر طرفدار به دلیل همگامی با تکنولوژی تبدیل شده است، علاقهمندان این حوزه به علت پیشرفتهای هر روزهی کامپیوتر و زبانهای برنامهنویسی در رقابتی تنگاتنگ قرار گرفتهاند.

اگر برنامه نویسیتحت عنوان برنامه نویس وب در رده کارشناس کار کند، حداقل درآمد 700000 تومان، حداکثر درآمد 2200000 تومان و متوسط درآمد ماهیانه 1200000 تومان را خواهد داشت. در رشته مهندسی کامپیوتر مدام با خطاهای برنامه نویسی و مشکلات سخت افزاری رو به رو می شوید. عیسی زارع پور، دروس شبکه های کامپیوتر پیشرفته، اصول طراحی پایگاه داده و اینترنت اشیا را بعنوان استادیار دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت با تمرکز بر روی شبکه های نوظهور، اینترنت اشیا و سنسورهای پوشیدنی تدریس می کند. مهندسی کامپیوتر از تکنیک ها و اصول مهندسی برق و علوم رایانه استفاده می کند، اما مناطقی همچون هوش مصنوعی (AI)، روباتیک، شبکه های رایانه ای، معماری رایانه و سیستم عامل ها را نیز در بر می گیرد. وجو دارد پس فرد نباید به این نکته فکر کند که در رشته مهندسی کامپیوتر دیگر به دروسی مثل ریاضی نیاز پیدا نمیکند بلکه باید در نظر بگیرد که کلیه علوم محاسباتی در کامپیوتر بر پایه ریاضی است و فرد باید میانه خوبی با علم ریاضی و برنامه نوسی داشته باشد.

عیسی زارع پور در سال های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۰ در حوزه فضای مجازی بعنوان نخستین نهاد حاکمیتی فعال و سیاست گذار توانست بنیان گذاری و ریاست مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده بگیرد. زارع پور در خصوص این مرکز گفته که می توان آن را در حوزه فضای مجازی بعنوان نخستین نهاد حاکمیتی فعال و سیاستگذار شناخت. این مرکز با گذشت زمان در کشور به یکی از قطب های فناوری اطلاعات تبدیل شد و در حوزه فضای مجازی به عنوان نطفه مجموعه های تصمیم گیر در آن زمان محسوب میشد. عیسی زارع پور به عنوان عضو علی البدل هیئت مدیره جمعیت توسعه گران فضای مجازی پاک( فمپ) شناخته میشود. عیسی زارع پور، فعالیت خود را در مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در سن ۲۶ سالگی شروع کرد. ویزای جستجوی کار طبق یک سیستم امتیازبندی برای افرادی صادر خواهد شد که حداقل امتیاز موردنیاز را داشته باشند. این رشته به دنبال تربیت افرادی است که بتوانند در حوزهی تحلیل، طراحی، ساخت وراهاندازی دستگاهها و مجموعههای سخت افزاری جدید فعالیت داشته باشد و با بررسی مجموعههای سخت افزاری و نرمافزاری به نگهداری، تعمیر و توسعه آنها بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید